Ogrodzenie żaluzjowe – ciekawa alternatywa dla ogrodzeń tradycyjnych!

Ogrodzenie żaluzjowe – ciekawa alternatywa dla ogrodzeń tradycyjnych!

Szukając pomysłów na ogrodzenie wpadamy na wiele ciekawych propozycji. Jedne z najbardziej popularnych ostatnimi czasy, są ogrodzenia panelowe, które słyną z trwałości i łatwości montażu. Niektórzy nadal wybierają kłute ogrodzenia, ozdobne bramy i szykowne przęsła, ale są również wśród nas zwolennicy ogrodzeń panelowych, a także ci, którzy rozsławiają ogrodzenia żaluzjowe. Czym są i jak się je montuje? Czy to rzeczywiście najlepszy wybór dla ogrodzenia naszych posiadłości?

Ogrodzenie żaluzjowe, czyli jakie?

Nazwa ogrodzenia może kojarzyć nam się z zasłonami przeciwsłonecznymi, które można zamontować na oknie i słusznie, ponieważ ogrodzenie żaluzjowe, ma bardzo zbliżony wygląd. W skład tego ogrodzenia wchodzą panele z przęsłami, furtka i brama. Metalowe sztachety, zamontowane są w panelu na wzór żaluzji, a więc nachodzą na siebie pod kątem. Dzięki temu ogrodzenie sprawia wrażenie nieco przestrzennego, a jednocześnie nic przez nie nie widać. Dla osoby, która idzie ulicą, niemożliwe jest by zobaczyła co dzieje się na naszej posesji. Dodatkowo ogrodzenie żaluzjowe jest bardzo efektowne. Wygląda minimalistycznie, ale jest solidne i masywne. Ogrodzenie żaluzjowe można osadzić i zabetonować w ziemi, a można również wykonać ogrodzenie na podmurówce, wybór należy tylko do nas.

Czy warto stawiać ogrodzenie żaluzjowe?

Ogrodzenie żaluzjowe, może wydawać się mało trwałe, ponieważ jest lekkie mimo zastosowania metolowych materiałów. Niech nas jednak nie zmyli sama waga ogrodzenia. Jest ono bowiem bardzo stabilne i masywne. Dlatego warto pomyśleć o właśnie takich ogrodzeniu. Ponad to ogrodzenie żaluzjowe:

  • jest długotrwałe i służy całymi latami,
  • jest wygodne i łatwe w montażu,
  • zapewnia osłonę przed sąsiadami,
  • chroni posesję i zapewnia bezpieczeństwo,
  • jest minimalistyczne, więc pasuje do wielu stylów aranżacyjnych.

Ogrodzenie możemy również kupić gotowe, lub wykonać je na zamówienie przedstawiając projekt. Dużym plusem ogrodzenia żaluzjowego jest również możliwość zamontowania elektrycznego zamku do furtki, oraz automatu do bramy.

Co wiemy na temat ogrodzeń żaluzjowych?

Faktem jest, że ogrodzenie żaluzjowe nie jest nowością na rynku, ale są zdecydowanie wielkim hitem. To za sprawą wielu zalet, które wymienione zostały powyżej. Ponad to należy wspomnieć o tym, że ogrodzenie to, doskonale chroni również przed słońcem, piaskiem, wiatrem. Jest odporne na działanie czynników atmosferycznych. Już kilka wieków temu wykorzystywano je jako ogrodzenia na terenach pustynnych. Możemy zatem posadzić tuż za ogrodzeniem rośliny, które do wzrostu nie potrzebują zbyt wiele słońca. Da nam to dodatkowy cień podczas upałów. Dziś ogrodzenia żaluzjowe są nowoczesne i ciekawe, przy czym zachowany jest smak i uniwersalny design. Ogrodzenie to pasuje zarówno do klasycznych domów i domków jednorodzinnych jak i nowoczesnych wielkich wzniosłych budynków, a także chronionych osiedli.

Dlaczego ogrodzenie żaluzjowe jest wyjątkowe?

Na pewno jest to rozwiązanie niebanalne i bardzo korzystne. Ciekawostkę stanowi fakt, że przęsła ułożone jak żaluzje, czyli pod kątem, pozwalają na zasłonięcie posesji od zewnątrz, a także widok od strony przechodniów jest ograniczony do zera, ale wewnątrz wciąż możliwe jest obserwowanie otoczenia. Nawet jeśli ktoś chciałby się czaić wokół naszego domu, to my mamy szansę zauważyć go pierwsi. Ponad to, ogrodzenia z tak zbudowanych paneli są szczelne, chronią przed wiatrem, który unosi piasek, a także zacinający deszcz, a także chronią nas i nasze rośliny oraz dom przed zanieczyszczeniami. Oznacza to, że tego rodzaju ogrodzenie nie tylko skutecznie zabezpiecza posesję, ale również chroni prywatność i wysoki komfort użytkowania. Ponad to, ogrodzenia żaluzjowe sprawdzą się doskonale wówczas, gdy mamy zwierzęta małe i duże oraz dzieci, które są sprytne i ruchliwe i mogą przedostać się przez tradycyjne ogrodzenie metalowe. Dlatego na pytanie, czy warto inwestować w ogrodzenie żaluzjowe, odpowiadamy, że z pewnością tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 7 =