Aluminiowe hale namiotowe cieszą się coraz większą popularnością. Możemy spotkać je już tak właściwie wszędzie na małych imprezach eventowych, jak i podczas różnorakich targów. Za ich wyborem zdecydowanie przemawia szybkość oraz łatwość montażu w połączeniu z relatywnie niską ceną aluminiowych hal namiotowych.
Zalety aluminiowych hal namiotowych
Aluminiowe hale namiotowe mogą być stosowane zarówno całoroczne, jak i sezonowo. Konstrukcja dostosowana pod indywidualne zamówienie Klienta sprawia, że może on je w pełni wykorzystać. Największe zalety aluminiowych hal namiotowych:
- solidność oraz trwałość;
- bardzo łatwy montaż oraz demontaż;
- lekkość całej konstrukcji;
- przystępny cenowo.
Trwałość na wiele lat
Aluminium jest bardzo trwałym i solidnym materiałem. Dodatkowo jest odporne na matowienie oraz może zostać poddane recyklingowi, co sprawia, że jest również przyjazne środowisku. W przypadku każdych hal namiotowych ważne jest, aby były one solidne. Wybierając te z aluminium, możesz liczyć na wiele lat użytkowania danego namiotu. Dodatkowo jest on odporny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Okazuje się, że stal nierdzewna mimo tego, że jest mocniejsza, to stosunek wytrzymałości do masy jest znacznie lepszy po stronie aluminium.
Montaż i demontaż w kilka minut?
Duże znaczenie ma także bardzo szybko i łatwy montaż oraz demontaż. Jest to ważne w przypadku hal namiotowych, które często są przewożone i rozkładane codziennie w innym miejscu. Aluminiowe hale namiotowe świetnie sprawdzą się jako awaryjne rozwiązanie, które wymagają szybkiego złożenia namiotu.
Lekkość aluminium jest ogromnym plusem
Dzięki temu, że aluminium jest lekkie, to hale namiotowe wykonane właśnie z tego materiału są łatwe w transporcie. Nie musisz się przy tym obawiać o ich wytrzymałość, ponieważ aluminium jest bardzo trwałym materiałem. Jeśli wszystko zostanie zmontowane w sposób poprawny, to nie musisz się martwić o stabilność czy wytrzymałość danej aluminiowej hali namiotowej. Często podczas montażu aluminiowych hal namiotowych najczęściej niewymagane jest użycie ciężkiego sprzętu, który wymagałby dodatkowych kosztów, przez co ta inwestycja byłaby znacznie droższa.
Cena ma znaczenie
Wybierając aluminiowe hale namiotowe, możesz być pewien, że zapłacisz dużo mniej nie w przypadku tych wykonanych ze stali, ponieważ cena tego surowca jest niższa. Jeśli więc potrzebujesz solidnej i trwałej konstrukcji, która będzie w przystępnej cenie, to możesz być pewien, że wybór aluminiowych hal namiotowych jest świetnym rozwiązaniem.
Ile kosztuje wybudowanie aluminiowej hali namiotowej?
Aluminiowe hale namiotowe to rozwiązanie, które przyciąga wiele osób swoją ceną. Jest to świetne rozwiązanie zarówno sezonowe, jak i całoroczne. Na ostateczny koszt związany z halą namiotową wpływa wiele różnych czynników:
- wielkość;
- rodzaj materiałów wykorzystanych do produkcji hali namiotowej;
- przeznaczenie;
- wyposażenie.
Aluminiowa hala namiotowa będzie zdecydowanie tańsza niż w przypadku tradycyjnego obiektu murowanego. Każda hala może być dostosowana do indywidualnych potrzeb Klientów. Ogromnym plusem tej inwestycji jest także czas – wybudowanie aluminiowej hali namiotowej będzie zdecydowanie szybsze niż w przypadku tradycyjnego budynku. Trudno jednoznacznie określić ile kosztuje aluminiowa hala namiotowa, najlepiej skontaktować się z przedstawicielem firmy, która je oferuje i poprosić o stworzenie oferty dostosowanej do Twoich potrzeb.
Przepisy prawne, a aluminiowe hale namiotowe
Pewnie zastanawiasz się czy potrzebujesz pozwolenia na budowę aluminiowej hali namiotowej? Wszystko zależy od czasu jej użytkowania.
Aluminiowa hala namiotowa użytkowana do 180 dni
Zgodnie z polskimi przepisami obiekt, który będzie użytkowany nie dłużej niż 180 dni, nie wymaga pozwolenia na budowę. Przepis ten dotyczy takich konstrukcji, jak aluminiowe hale namiotowe, produkcyjne, przemysłowe czy magazynowe. Jest to świetne rozwiązanie dla firm, które działają sezonowo. Mogą oszczędzić czas, który musieliby poświęcić na załatwienia potrzebnej dokumentacji. Należy jednak dokonać zgłoszenia, że aluminiowa hala namiotowa będzie wybudowana i użytkowana przez okres krótszy niż 180 dni. Procedura ta jest jednak znacznie prostsza i szybsza niż w przypadku uzyskania pozwolenia na budowę.
Użytkowanie hali powyżej 180 dni
Jeżeli zaś dana aluminiowa hala namiotowa będzie użytkowana przez więcej niż 180 dni to wymaga pozwolenia na budowę. Budowę hali możesz rozpocząć dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę.
A co jeśli hala tymczasowa będzie użytkowana ponad 180 dni ?
Jeżeli okaże się, ze aluminiowa hala namiotowa, która miała być użytkowana tylko przez 6 miesięcy, jednak musi zostać na stałe, to niezbędne jest złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Ważne, aby złożyć go przed upływem 180 dni od wzniesienia konstrukcji. Jeśli wykonasz tą czynność terminowo to nie będziesz musiał rozbierać aluminiowej hali namiotowej.
Jak widać aluminiowe hale namiotowe to świetne rozwiązanie zarówno, gdy potrzebujesz dodatkowego miejsca sezonowo, jak i cało rocznie. Decydując się na to rozwiązanie zaoszczędzisz czas i pieniądze.