Jak hodować jeża w domu?

Jak hodować jeża w domu?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Posiadanie jeża domowego może wydawać się świetnym pomysłem, dopóki nie przyniesiesz go do domu i nie zdasz sobie sprawy, ile to pracy! Opieka nad jeżem wymaga czasu, wysiłku i wiedzy. Nie jest to tak proste jak posiadanie kota lub psa, którego można karmić raz lub dwa razy dziennie i zostawić w spokoju przez resztę czasu. Musisz zrozumieć, czego potrzebuje Twój jeż, aby był szczęśliwy i zdrowy. Podobnie jak w przypadku wszystkich zwierząt, trzymanie jeża wymaga pewnych badań, zanim go zdobędziesz. Ten artykuł dostarczy informacji o tym, jak hodować jeże w domu.

Opieka nad jeżem

Opieka nad jeżem jest zarówno skomplikowana, jak i prosta. Musisz upewnić się, że robisz wszystko, co możesz, aby zapewnić wspaniałe środowisko dla swojego nowego przyjaciela, ale będziesz również chciał zachować rzeczy tak proste, jak to możliwe, aby twój jeż mógł żyć szczęśliwie. Jest kilka rzeczy, o których należy pomyśleć, gdy opiekujesz się jeżem: Co jeżyk je? Co pije? Jak często? – To może brzmieć prosto, ale ważne jest, aby wiedzieć dokładnie, czego potrzebuje twój jeż, aby pozostać zdrowym. Jak się nim zajmować? Jak często musisz zajmować się swoim jeżem? Jak bezpiecznie go trzymać? Na co należy uważać przy obsłudze Gdzie mieszka? – Jak duża jest klatka lub akwarium? Jaką temperaturę lubi? Co jeszcze znajduje się w klatce? – Opieka zdrowotna, w tym szczepienia i problemy zdrowotne – Jakie są najczęstsze problemy zdrowotne jeży? Co zrobić, gdy Twój jeż jest chory?

hodowanie jeża w domu

Zdrowa dieta dla twojego jeża

Jeże są wszystkożercami i jedzą głównie owady, ale jedzą też rośliny, orzechy i nasiona. W niewoli wiele jeży domowych jest karmionych dietą składającą się głównie z komercyjnych granulek. – Jeże potrzebują dużej ilości białka w swojej diecie, około 35% do 45%. Zła dieta może prowadzić do niedożywienia, które może powodować różnego rodzaju problemy zdrowotne. Odżywianie jeży zwykle zawiera wystarczającą ilość białka, ale należy sprawdzić etykietę, aby się upewnić. – Jeże potrzebują również odpowiedniej ilości błonnika w swojej diecie. Pomoże to utrzymać ich układ trawienny sprawnie działający. Komercyjna karma dla jeży zawiera dodatek błonnika. – Jeże potrzebują również witamin i minerałów. Możesz pomóc w dostarczeniu tych składników odżywczych, dodając do karmy niewielką ilość warzyw i owoców.

Zobacz wpis: Jak wygląda jeż?

Terrarium dla twojego jeża

Rozmiar terrarium lub akwarium, którego będziesz potrzebował dla swojego jeża, będzie zależał od rodzaju jeża i tego, ile ich masz. Jeże syryjskie (i niektóre hybrydowe) są znacznie większe niż mniejsze afrykańskie jeże pigmejskie i będą potrzebowały większej przestrzeni. – 10-galonowe akwarium jest dobrym punktem wyjścia dla jednego jeża, podczas gdy dwa lub więcej mogą być trzymane razem w 20-galonowym akwarium. Jeśli trzymasz jeża syryjskiego, będziesz potrzebował większego akwarium. – Akwarium powinno mieć co najmniej 18 cali długości, 12 cali szerokości i 8 cali wysokości. Wyższe akwarium pomoże w przepływie powietrza i zapobiegnie przegrzaniu twojego jeża.

Polecamy przeczytać: Ile jeż ma młodych?

Zakończenie

Nie ma lepszego sposobu, aby być przygotowanym na życiowe zobowiązanie do opieki nad jeżem, niż najpierw zrozumieć ilość wysiłku i czasu potrzebnego do jego wychowania. Nie jest to tak proste jak posiadanie psa czy kota. Musisz być gotowy poświęcić swój czas i wysiłek, aby zapewnić zdrowe i bezpieczne środowisko dla Twojego jeża.

Jeden komentarz do “Jak hodować jeża w domu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 14 =

facebook