Jeż Pigmejski – Kompletny przewodnik po opiece i karmieniu

Jeż Pigmejski – Kompletny przewodnik po opiece i karmieniu

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Jeż pigmejski jest jednym z najmniejszych gatunków jeży. W pełni rozwinięty może osiągnąć długość od pięciu do sześciu cali. Ich zwarte ciało, krótki i lekko odwrócony nos oraz ciemnobrązowe lub czarne futro to cechy, które odróżniają je od innych gatunków jeży. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o trzymaniu jeża pigmejskiego jako zwierzęcia domowego. Te małe zwierzęta mają wyjątkowe potrzeby mieszkaniowe i wymagania żywieniowe, które różnią się od ich większych kuzynów. Jeśli myślisz o tym, aby mieć jeża jako zwierzę domowe, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jeż pigmejski jako zwierzątko domowe

Jeśli szukasz nowego zwierzaka, dlaczego warto rozważyć jeża pigmejskiego? Istnieje wiele powodów, dla których te małe stworzenia są świetnymi dodatkami do każdego domu. Po pierwsze, jeże pigmejskie są stosunkowo łatwe w opiece (zobacz poradnik jak opiekować się jeżem) w porównaniu do innych zwierząt domowych, takich jak gady. Krótka żywotność jeża oznacza, że będziesz musiał poświęcić się jego opiece przez zaledwie trzy lata. Chociaż prawdą jest, że istnieje wiele różnych gatunków jeży, jeż pigmejski jest jednym z niewielu gatunków odpowiednich dla początkujących właścicieli. Jeże pigmejskie dorastają do rozmiarów nie większych niż wielkość dużego jabłka. Oznacza to, że są mniej destrukcyjne w porównaniu z innymi zwierzętami domowymi, które mają pazurowate paznokcie, które mogą powodować znaczne zniszczenia. Są to wspaniałe zwierzęta domowe dla rodzin z dziećmi, ponieważ są odpowiednie dla wieku 8 i więcej lat. Ważne jest, aby pamiętać, że istnieją ograniczenia co do miejsca, w którym można trzymać jeża. Nie można po prostu trzymać jeża na swoim podwórku. Są one stosunkowo łatwe do złamania w domu, co czyni je odpowiednimi dla rodzin z ograniczoną ilością wolnego czasu.

jeż pigmejski karmienie

Pielęgnacja jeża pigmejskiego i wymagania

Zanim zdecydujesz się przynieść do domu jeża pigmejskiego, ważne jest, aby zrozumieć specyficzne potrzeby tych zwierząt. Po pierwsze, będziesz musiał upewnić się, że masz pozwolenie przed zakupem jeża pigmejskiego. W wielu stanach, są one nielegalne do posiadania bez zezwolenia. Możesz sprawdzić u władz lokalnych, aby dowiedzieć się, czy pozwolenie jest wymagane w Twojej okolicy. Większość renomowanych hodowców będzie w stanie dostarczyć Ci informacji potrzebnych do ubiegania się o pozwolenie. Jak w przypadku większości zwierząt, istnieją wymagania dotyczące trzymania jeża pigmejskiego. Pomieszczenie, które wybierzesz musi zapewniać ochronę przed żywiołami, jak również przed drapieżnikami. Większość pomieszczeń dla jeży wykonana jest z drutu. Istnieje kilka różnych materiałów, które mogą być wykorzystane do budowy klatki jeża. Należy unikać stosowania materiałów, które mogą rdzewieć, ponieważ może to być szkodliwe dla jeża. # Obudowa dla jeża pigmejskiego Wybieg dla jeża powinien mieć wymiary co najmniej 24 na 24 cale i być wystarczająco wysoki, aby jeż mógł w nim stanąć. Należy zapewnić jeżowi wystarczającą ilość miejsca do poruszania się, ale także miejsce do ukrycia się, jeśli chce być sam. Wybieg powinien być wyposażony w drucianą siatkę na górze i po jednej stronie, aby umożliwić cyrkulację powietrza. Powinien również posiadać skrzynkę do chowania się, wystarczająco dużą, aby jeż mógł się w niej wygodnie zmieścić. Ważne jest utrzymywanie pomieszczenia jeża w czystości. Pomoże to zapobiec problemom zdrowotnym i zapewni jeżowi szczęście. Dobrym harmonogramem czyszczenia jest dokładne czyszczenie pomieszczenia co najmniej raz w tygodniu.

Pokarm dla jeża pigmejskiego

Jeże pigmejskie są owadożerne, co oznacza, że ich naturalną dietą są owady. W innym naszym wpisie pisaliśmy o tym, czym żywią się jeże. Dietę tę można odtworzyć karmiąc jeża komercyjnie przygotowaną dietą dla jeży. Diety te są dostępne do kupienia w Internecie i w wybranych sklepach zoologicznych. Regularnie sprawdzaj torebkę z karmą dla jeży, aby upewnić się, że jest ona wciąż świeża. Dokładnie przestrzegaj instrukcji karmienia podanych na opakowaniu, aby uniknąć niedokarmienia lub przekarmienia. Jeże mogą być karmione różnymi owocami i warzywami, upewnij się tylko, że wszystkie produkty są dokładnie umyte, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i pestycydy. Możesz karmić jeża różnymi owocami i warzywami, takimi jak jabłka, papryka, marchew, ogórek, zielenina, melon i kabaczek. Możesz również dać swojemu jeżowi trochę owadów lub robaków, tylko upewnij się, że są one zdrowe i nie zanieczyszczone pestycydami.

Najczęściej zadawane pytania

Istnieje wiele pytań, które ludzie mają, gdy zdecydują, że chcą posiadać jeża pigmejskiego. Poniżej znajduje się kilka najczęstszych pytań. Jak długo żyją jeże pigmejskie? Jeże pigmejskie mogą żyć od 2 do 3 lat. Ta długość życia jest porównywalna do innych małych gatunków jeży. Ile kosztują jeże pigmejskie? Cena jeża pigmejskiego może się znacznie różnić w zależności od tego, gdzie go kupisz. Możesz oczekiwać, że zapłacisz gdzieś pomiędzy 30 a 100 dolarów. Jak wyhodować jeża? Aby złamać jeża w domu, należy najpierw upewnić się, że można go wypuścić z jego obudowy. Trzymanie jeża w pomieszczeniu, które jest zbyt małe, może spowodować, że będzie oddawał mocz tam, gdzie siedzi. Następnie należy umieścić kuwetę w pomieszczeniu i wypełnić ją ręcznikami papierowymi. Kuweta ta może być regularnie wymieniana.

jak karmić jeża pigmejskiego

Wnioski

Kiedy zdecydujesz się na posiadanie jeża pigmejskiego, ważne jest, aby zrozumieć jego specyficzne potrzeby. Jeże potrzebują dużego i solidnego pomieszczenia z dużą ilością wentylacji i miejsca do poruszania się. Należy również zapewnić jeżowi pożywienie i wodę. W przypadku trzymania jeża pigmejskiego ważne jest utrzymywanie pomieszczenia w czystości. Należy regularnie usuwać zabrudzone ręczniki papierowe i wymieniać dostarczaną wodę i pożywienie. Należy pamiętać, że jeże są owadożerne i potrzebują w swojej diecie dużej ilości białka pochodzącego z owadów. Ważne jest również dostarczanie jeżowi różnych świeżych owoców i warzyw w celu uzupełnienia jego diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + dziesięć =

facebook