Najlepsze teksty i cytaty na wesele

Najlepsze teksty i cytaty na wesele

Uroczystość zaślubin to wyjątkowe przyjęcie, na którą należy starannie wybrać zaproszenia dla gości. Oprócz pięknej estetyki równie ważna okazuje się treść. Obok imion i nazwisk gości, miejsca, daty i godziny uroczystości ślubu oraz adresu zabawy weselnej, należy umieścić unikalny tekst zachęcający do przybycia. Może to być cytat, mówiący o rozpoczynającej się nowej drodze albo samodzielnie ułożony tekst. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów.

1. Cytaty i teksty na zaproszenia ślubne z literatury pięknej

Skorzystanie z gotowych cytatów i tekstów pochodzących z dzieł literackich okazuje się niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Tego typu cytaty posiadają głębię i skłaniają do refleksji, zastanowienia oraz zatrzymania w świecie pełnym pospiechu. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji:

– „Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy…”. Wisława Szymborska.

– „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. Konstanty Ildefons Gałczyński.

– „Miłość to znaczy popatrzeć na siebie, Tak jak się patrzy na obce nam rzeczy, Bo jesteś tylko jedną z rzeczy wielu”. Czesław Miłosz.

– „Ten, który najlepiej małżeństwa kojarzy – Bóg, niech te serca dwa uczyni jednym. Mąż i żona będą dwojgiem, jednością są, gdy się kochają”. William Szekspir.

– „Chodziliśmy, nie szukając się, ale wiedząc, że chodzimy po to, żeby się znaleźć”. Julio Cortázar.

– „Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby jest ważniejsze niż twoje”. J. W. Goethe.

2. Cytaty i sentencje Jana Pawła II

Szukając sentencji oraz cytatów na zaproszenia ślubne, warto poszukać ich również wśród tekstów świętego Jana Pawła II – papieża, wybitnego teologa, poety. To doskonałe źródło inspiracji pozwalające znaleźć pełne subtelności teksty, oto kilka propozycji:

– „Jeżeli cokolwiek warto na świecie czynić, to tylko jedno – miłować”.

– „Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie”.

– „Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym”.

– „Nie ma szczęścia, nie ma przyszłości człowieka i narodu bez miłości”.

– „Nauczcie się kochać to, co prawdziwe, dobre i piękne”.

– „Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie”.

3. Sentencje na zaproszenia ślub z Pisma Świętego

Ślub to dla wielu osób wierzących niezwykłe wydarzenie mające również wymiar duchowy. Dlatego, jeśli chodzi o teksty zaproszenia ślubne mogą zawierać cytaty z Pisma Świętego, które jest ogromnym źródłem inspiracji treści dotyczących zaślubin i miłości. Oto kilka propozycji:

– „Wszystkie wasze sprawy niech się dokonują w miłości”. (1 Kor 16,14).

– „Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość”. (1 Kor 13,13).

– „Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela”. (Ewangelia wg św. Mateusza 19,6).

– „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje”. (1 Kor 13, 4-6; 13).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 17 =