Czy pozycjonowanie i marketing to to samo?

Czy pozycjonowanie i marketing to to samo?

Gdy chcemy podnieść nasze wyniki sprzedażowe, głowimy się nad tym jak jeszcze lepiej wypromować naszą markę i reklamować nasz sklep internetowy. Marketing to szeroko pojęte działania mające na celu budowanie wizerunku, marki, a także reklamę. Ale czy znamy już wszystkie marketingowe działania? A co z e-marketingiem? Czy wiemy czym jest skuteczne pozycjonowanie stron i jak bardzo może nam się przysłużyć w drodze do sukcesu?

Czym jest seo i jaki ma cel?

Seo to część pozycjonowania stron. Ma wpływ na skuteczne pozycjonowanie, ale nie jest pozycjonowaniem samym w sobie. Seo, to skrót pochodzący od Search Engine Otimization. Jest to forma działań w zakresie poprawnego działania strony. Głównym zadaniem Seo, jest optymalizacja strony. Przy zastosowaniu seo, nasza strona wywinduje w górę w wyszukiwarce Google. Na samo pozycjonowanie, aby było skuteczne składa się wiele elementów, a seo jest jednym z nich. Prócz seo, do skutecznego pozycjonowania zalicza się również:

  • optymalizacja strony pod kątem technicznym,
  • tworzenie treści na stronie mających wartościowy przekaz,
  • pozyskiwanie linków zewnętrznych.

Wybierając usługo firmy funkymedia, która oferuje działania seo, mamy gwarancję działania na wielu płaszczyznach. Oczywiście działania seo nie są jednorazowe, można je powtarzać i wciąż podnosić skuteczność wyszukiwania.

Dlaczego pozycjonowanie strony się opłaca?

Jeśli już zdecydujemy się na usługi seo, niekiedy musimy uzbroić się w cierpliwość, oczekiwane efekty nie przychodzą od razu, ale warto na nie poczekać. Korzystanie z usług pozycjonowania jest opłacalna, ponieważ niesie ze sobą szereg korzyści. To nie tylko zwiększenie zainteresowania stroną, ale również zwiększone szanse sprzedaży i przyciągnięcie na stronę stałych klientów, którzy będą promować również samoistnie nasza stronę, lub sklep internetowy.

W skutecznym pozycjonowaniu, ważne jest, by używać odpowiednich słów kluczowych, które związane są z rodzajem prowadzonej działalności, są mało konkurencyjne, ale często wyszukiwane. Zajmując się działaniami SEO, należy tak przygotować daną stronę www, by była ona przyjazna i algorytmom i osobom, które z niej korzystają. Strona powinna być sprawna technicznie i zoptymalizowana. Dzięki tego rodzaju szerokim działaniom, mamy szansę na większą liczbę odwiedzających i tym samym sprzedaż produktów i usług.

Skuteczne pozycjonowanie, a marketing

Podsumowując, pozycjonowanie i marketing są ze sobą powiązane, ale nie można ich używać jednoznacznie. Marketing jest ogromnym działem, dlatego też agencje marketingowe świadcząc czy to kampanie wizerunkowe czy odpowiednie formy reklamy, skupiają się jednocześnie na szeregu różnorodnych działań. SEO ma stosunkowo wąski zakres prac, jednak jakże przy tym skuteczny. Jeśli chcemy zaistnieć w sieci, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalistów zajmujących się pozycjonowaniem stron, ponieważ dzięki temu mamy szansę stworzyć najlepsza stronę internetową przyciągającą wielu potencjalnych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dziewięć =