Gniazdo szerszeni – dlaczego trzeba je natychmiast usunąć?

Gniazdo szerszeni – dlaczego trzeba je natychmiast usunąć?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Owady często budzą obrzydzenie. Jednak to tylko jeden z wielu powodów, dla których należy pozbywać się ich z naszych mieszkań, biur i innych obiektów, w których przebywamy. Dzisiaj zajmiemy się kwestią szerszeni i tego, dlaczego należy usuwać ich gniazda i to jak najszybciej. Wyjaśnimy też, na czym polega dezynsekcja, czyli usuwanie insektów.

Szerszenie mogą być niebezpieczne

Zacznijmy od tego, że owady takie jak szerszenie mogą być po prostu niebezpieczne. Ich jad w dużej ilości może wręcz zagrozić życiu człowieka. Należy przy tym zaznaczyć, że pojedynczy insekt nie jest w stanie dostarczyć takiej ilości jadu, który mógłby zagrozić życiu człowieka, który nie jest uczulony. Niemniej w przypadku ataku całej populacji zagrożenie staje się realne. Co więcej, dla osób uczulonych na jad szerszeni groźne jest już nawet pojedyncze ukąszenie. Jednocześnie wiele osób nie ma świadomości swojego uczulenia.

Kolejną kwestią są choroby przenoszone przez szerszenie. Każdy owad jest w tej kwestii zagrożeniem. Wraz z jadem może on przekazać człowiekowi bakterie lub wirusy, które wywołują poważne schorzenia.

Usunięcie gniazda i dezynsekcja

Powyższe argumenty powinny być wystarczające, aby przekonać każdego, że likwidacja gniazda szerszeni to konieczność. Warto do tego dołożyć szybkie namnażanie się tych owadów. W przypadku usuwania szerszeni zwykle rozpoczyna się od likwidacji gniazda. Ważne jest, aby zrobić to ostrożnie, dbając o bezpieczeństwo swoje i wszystkich osób znajdujących się w pobliżu. Dlatego też likwidację gniazda szerszeni powinno się zlecić fachowcom.

Niemniej oprócz usunięcia gniazda niezbędna jest też dezynsekcja. Chodzi o to, że niektóre insekty podczas usuwania gniazda mogą znajdować się poza nim. Jeśli zostawimy je w spokoju, dojdzie do szybkiego namnażania się owadów i problem powróci. Z tego względu fachowcy wykonują oprysk, aplikując w miejscu potencjalnego występowania insektów odpowiedni środek biobójczy. W efekcie dochodzi do likwidacji wszystkich szerszeni występujących w danym miejscu.

Zapraszamy po więcej informacji: Dezynsekcja Białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + jeden =