Czy można dotknąć jeża?

Czy można dotknąć jeża?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Jeże są dobrze znane ze swojego kolczastego wyglądu, ale to, czego możesz nie wiedzieć, to fakt, że są one również dobrze znane z tego, że niechętnie się z nimi obchodzą lub ich dotykają. W rzeczywistości, obchodzenie się z jeżem może być problematyczne, a nawet niebezpieczne dla zwierzęcia – zwłaszcza jeśli po raz pierwszy masz do czynienia z jednym z tych kłujących zwierząt! Ale dlaczego tak jest? Czy jeże nie powinny mieć na sobie wielu kolców? Te małe stworzenia są nocne, więc czy nie byłoby sensowne, aby pozostawały w ukryciu w ciągu dnia? Czy jeże mają pióra jak wściekły jeżozwierz? Podnieśmy pokrywę na kilka fascynujących faktów o tym wyjątkowym zwierzęciu!

Kilka faktów jeżach

Czym jest jeż? Jeż to ssak spokrewniony ze świnią, wiewiórką i jeżozwierzem. Stworzenie to można spotkać na wolności w całej Europie, Azji, Afryce i obu Amerykach.

Jeże mają ponad 5 000 gruczołów zapachowych na ciele, więc zdecydowanie są to zwierzęta, do których nie chcesz się zbytnio zbliżać!

Jeże są nocne – w przeciwieństwie do wielu innych zwierząt. Zazwyczaj lubią spać w ciągu dnia i są bardziej aktywne w nocy.

Jeże są bardzo ciekawskimi zwierzętami – prawdopodobnie dlatego mają taką reputację, że dostają się w różne miejsca. Lubią odkrywać i być ciekawe swojego otoczenia.

Chociaż uważa się, że jeż jest stworzeniem owadożernym, jeże jedzą również ryby, żaby, myszy i inne zwierzęta.

Jeże uwielbiają spać w kulce lub skulone w żywopłocie – stąd ich nazwa.

Czym żywią się jeże?

Dlaczego jeże nie lubią być dotykane?

Kiedy pomyślisz o tym, jak kłujący jest jeż, wydaje się, że jest to dzikie zwierzę, które powinno chcieć być obsługiwane przez ludzi. Dlaczego więc jeże nie chcą być dotykane? Prawdopodobnie dlatego, że są tak obronne. Powodem, dla którego mają tak wiele kolców na swoim ciele jest to, że próbują się chronić. Próbują uniknąć drapieżników. Próbują zapobiec schwytaniu. Drapanie, gryzienie i bycie defensywnym jest oczywiście jednym z najlepszych sposobów na ochronę przed byciem zjedzonym. Jeż nie jest oczywiście bardzo przyjaznym zwierzęciem, jeśli go dotkniesz. Będzie cię drapał i gryzł. Będzie kopał w skórę tymi wszystkimi kolcami. Więc jeż chce być pozostawiony w spokoju.

Gdzie śpią jeże?

dotykanie jeża

Dlaczego nie powinno się dotykać dzikich jeży?

Rzecz w tym, że nawet jeśli masz do czynienia z udomowionym jeżem, nie powinieneś się z nim obchodzić. Nawet jeśli jest w twoim domu i jesteś tym, który go tam umieścił, mogą one również być obronne. Jeże nie są zbyt przyjazne. Nie są zbyt przytulne. Nie są zbyt przyjemne w obsłudze ani w trzymaniu. Nie jest też dobrym pomysłem dotykanie dzikiego jeża, ponieważ prawdopodobnie również się ciebie boi. Mogą się również bronić i podrapać Cię, ugryźć, a nawet pobrać krew.

10 Ciekawostek o hodowli jeży

Jeż jest dzikim zwierzęciem

Jeże nie tylko nie lubią być dotykane, ale są też dzikimi zwierzętami. Jest to ważne, aby pamiętać, ponieważ nigdy nie powinieneś próbować dotknąć dzikiego jeża. To nie jest świnia ani jakieś inne udomowione zwierzę, które jesteśmy przyzwyczajeni widzieć. To jest jeż. Jest to dzikie zwierzę, które należy do środowiska naturalnego.

Jeśli zobaczysz jeża na wolności, powinieneś zrobić wszystko, aby go uniknąć. Powinieneś zrobić wszystko, aby mu nie przeszkadzać. Należy pozwolić mu iść w swoją stronę. Nie należy próbować dotykać dzikiego jeża. Jeśli spróbujesz umieścić jeża w swoim domu, możesz być pewien, że będziesz miał mnóstwo kłopotów z prawem. Możesz być pewien, że kontrola zwierząt przyjdzie do twojego domu, aby zabrać jeża od ciebie.

Dlaczego jeż jest pożyteczny?

Podsumowanie

Jeże są znane ze swojego kłującego wyglądu, ale to czego możesz nie wiedzieć to fakt, że są one również znane z niechęci do bycia dotykanym. W rzeczywistości obchodzenie się z jeżem może być problematyczne, a nawet niebezpieczne dla zwierzęcia – zwłaszcza jeśli po raz pierwszy masz do czynienia z jednym z tych kłujących zwierząt! Powinieneś zrobić wszystko, aby uniknąć niepokojenia jeża, jeśli zobaczysz go w środowisku naturalnym. Powinieneś również zrobić wszystko, aby nie dotykać jeża, jeśli masz go jako zwierzę domowe.

Jeśli chcesz trzymać jeża jako zwierzę domowe, powinieneś być przygotowany na to, że będziesz się nim dobrze opiekował. Pamiętaj, że powinieneś unikać dotykania jeża – nawet jeśli miałeś go wcześniej jako zwierzę domowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − pięć =

facebook