Wyprawka dla psa – co powinna zawierać?

Wyprawka dla psa – co powinna zawierać?

Zanim w Twoim domu zjawi się czworonożny przyjaciel, musisz przygotować dla niego zarówno miejsce, jak i odpowiednie akcesoria. Powinien mieć gdzie spać, a także na czym jeść oraz pić. Potrzebuje również obroży i smyczy do wyprowadzania na spacery. Co jeszcze trzeba kupić, aby mieć kompletną wyprawkę dla nowego członka rodziny? Gorąco zachęcamy do lektury naszego artykułu. Dowiedz się z niego, co zamówić, jak dopasować produkt do wieku i rozmiarów pieska czy gdzie zrobić zakupy. Zapraszamy do czytania!

Wyprawka dla szczeniaczka

Jeśli planujesz kupić psiaka w hodowli, zapewne otrzymasz wyprawkę od hodowcy. Będą w niej podstawowe produkty niezbędne na początek, w tym karma, którą był żywiony w pierwszym domu. Inne rozwiązanie to adopcja czworonoga ze schroniska. W tym przypadku przyszły opiekun musi samodzielnie zdobyć wszystko, co potrzebne pupilowi. Z pewnością będzie trzeba zamówić miseczki na karmę oraz wodę. Na spacerach zdadzą egzamin szelki dla psa, zwłaszcza gdy to przedstawiciel niewielkiej rasy. To lepsza opcja również w sytuacji, gdy zwierzak ma większy obwód szyi i mógłby zsuwać obrożę z łebka.

Kolejne akcesorium, które przyda się szczeniaczkowi, to legowisko. Niektóre maluchy wolą otwarte posłania, inne przekonują się od razu do mini domków. Jednocześnie mogą w ich spać oraz obserwować otoczenie. Nowoczesne modele przypominają budki, mogą też mieć określony kształt, np. głowy bałwana, co czyni z nich zabawny dodatek do wystroju. Ważne, aby były solidnie wykonane, bo malec może testować na nich siłę swoich zębów. Poza tym powinny być wykonane z materiału łatwego w czyszczeniu. Małe pieski dopiero poznają podstawy higieny, więc mogą im się przydać maty treningowe do nauki czystości.

Co powinno się znaleźć w wyprawce dla psa?

Poza szelkami lub obrożą i smyczą oraz legowiskiem wyprawka powinna zawierać produkty do pielęgnacji. Nie należy zaniedbywać sierści, szczególnie jeśli to psiak rasy z delikatnym, długim włosiem. Przyda się dobrej jakości grzebień oraz szczotka do wyczesywania. Kiedy w naszym domu ma zamieszkać czworonóg z krótką sierścią, wystarczy zazwyczaj grzebień. Można też wziąć pod uwagę rękawicę do wyczesywania sierści lub tzw. pudlówkę. Rasy z grubym podszerstkiem wymagają zgrzebła albo furminatora, który poradzi sobie z usuwaniem drobnych włosków.

Małe, szybko marznące pieski ras typu yorkshire terrier, maltańczyk czy shih tzu, potrzebują też specjalnej ochrony przed zimnem. Przed pojawieniem się w domu takiego pupila warto zakupić ubranka dla psa. Łatwo wyszukasz idealny model do rozmiarów Twojego przyjaciela.

Gdzie można kupić wyprawkę dla pupila?

Wszystkie akcesoria można zamówić przez Internet lub w sklepie stacjonarnym. Warto dobrze go wybrać, aby mieć pewność, że produkty będą się sprawdzały na co dzień w domu czy na zewnątrz. Idealnym przykładem renomowanego sklepu z artykułami dla zwierząt może być e-Hunter. Znajdziesz w nim mnóstwo wyrobów dla psiaków, od szczeniaków, po seniorów. Lepiej przygotować się wcześniej, zanim zwierzak zawita w domu, aby nie musieć kupować w pośpiechu. Po skompletowaniu wyprawki pozostanie czekać na nowego członka rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + dwadzieścia =