Wersja Long Blok silnika cummins – co to jest?

Wersja Long Blok silnika cummins – co to jest?

W ostatnich latach można zauważyć bardzo dużą sprzedaż silników Cummins. Niemniej oferowane są nie tylko nowe jednostki z kompletnym osprzętem, ale również tak zwane long bloki. Czym one są i czy warto zdecydować się na taki silnik? Sprawdźmy to! W poniższym artykule wyjaśniamy również, skąd popularność modeli Cummins.

Skąd wysoka sprzedaż silników Cummins?

Warto zacząć od wyjaśnienia, dlaczego sprzedaż silników Cummins od lat jest wysoka. Otóż jest to konsekwencja budowanej latami renomy marki. Obecnie Cummins to wśród niezależnych firm jeden z największych producentów silników. Firma specjalizuje się w produkcji jednostek wysokoprężnych, choć w asortymencie można natrafić również na inne produkty.

Long blok, czyli blok silnika i głowica

Przechodząc do sedna artykułu, wyjaśnimy teraz, czym jest jednostka typu long blok. Mowa tutaj bowiem o silniku pozbawionym osprzętu. Niemniej taką definicję można przypisać również silnikowi typu short block. Jakie są między nimi różnice? Obie konstrukcje można zdefiniować jako bloki silnikowe. Jednak long blok to poza blokiem również dołączona głowica. Innymi słowy, long blok jest nieco bardziej kompletny.

Regenerowane silniki Cummins

Jako silniki typu long blok oferowane są głównie jednostki regenerowane. Chodzi o silniki złożone z części używanych. Przeważnie produkty te oferują warsztaty, które skupują używane silniki. Następnie poszczególne ich części poddawane są naprawie. W kolejnym etapie dochodzi do ich połączenia. W efekcie uzyskujemy regenerowany silnik, który trafia do sprzedaży.

Czy warto wybrać long blok?

Co do zasady long blok to produkt godny polecenia, dający możliwość samodzielnego wyboru osprzętu silnika. Jednak czy dobrym pomysłem jest wybór sprzętu regenerowanego? Jeśli ufamy jego sprzedawcy, to jak najbardziej. Otóż w przypadku jakościowych modeli regenerowanych sprzedaż silników Cummins oznacza zaoferowanie klientom w pełni sprawnego sprzętu, dostępnego w wyjątkowo niskiej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =