Na co trzeba zwrócić uwagę jeśli korzystasz z usług pośrednika nieruchomości

Na co trzeba zwrócić uwagę jeśli korzystasz z usług pośrednika nieruchomości

Obecnie usługi świadczone przez pośredników nieruchomości stają się coraz powszechniejsze. Niemniej nie każdy pośrednik świadczy usługi na tak samo wysokim poziomie. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę w kwestii oceny pośrednika, aby wybrać biuro, które rzeczywiście Ci pomoże.

Jak działa dany pośrednik nieruchomości

Przede wszystkim zwróć uwagę na sposób działania pośrednika nieruchomości. Chodzi głównie o to, w jaki sposób poszukuje on chętnych na kupno czy najem mieszkań. Patrząc z perspektywy osoby, która poszukuje dla siebie mieszkania lub innej nieruchomości, ważne będzie to, w jaki sposób pośrednik poszukuje mieszkań na sprzedaż lub wynajem. Najprostsze jest umieszczenie ogłoszenia na kilku znanych platformach pośredniczących. Jednak takie działania może też podjąć każda osoba prywatna.

Dobry pośrednik nieruchomości działa zdecydowanie bardziej aktywnie. Poszukuje on chętnych poprzez wykorzystanie własnej sieci kontaktów. Szuka potencjalnych zainteresowanych, kontaktując się z nimi bezpośrednio lub poprzez osoby trzecie. Wszystko po to, aby jak najszybciej znaleźć jak najlepsza ofertę.

Doświadczenie i opinie

Niewątpliwie zawsze warto sprawdzać doświadczenie firmy i opinie o danym pośredniku. Chodzi tutaj zarówno o całe biuro nieruchomości, jak i o konkretnego pośrednika nieruchomości, jeśli w danym biurze pracuje ich więcej. W ten sposób uda się znaleźć względnie wiarygodną odpowiedź na pytanie, czy dane biuro rzeczywiście może być pomocne.

Wysokość prowizji

Niewątpliwie kwestią bardzo istotną jest też wysokość prowizji pobieranej przez pośrednika nieruchomości. Może ona być pobierana od klienta biura nieruchomości lub od drugiej strony transakcji. Warto zwrócić uwagę na jej wysokość, mając świadomość, że zarówno zbyt wysokie, jak i zbyt niskie kwoty powinny zniechęcać do współpracy. Otóż wysoka prowizja może sprawić, że współpraca z biurem będzie nieopłacalna. Jednak zbyt niska to zwykle oznaka niskiego poziomu świadczonych usług.

Zapraszamy po więcej informacji: Pośrednik nieruchomości Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =