SUV klasy miejskiej – czy warto go kupić?

SUV klasy miejskiej – czy warto go kupić?

Wybór samochodu do jazdy po mieście nie jest łatwą sprawą. Wymaga to uwzględnienia wielu różnych czynników, niemniej obecnie sporo osób decyduje się na zakup SUV-a klasy miejskiej. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Jakie zalety mają tego typu auta?

Łatwiejsze pokonywanie przeszkód

Jednym z największych atutów SUV-ów jest to, że bez problemu radzą sobie z przeszkodami, które dla tradycyjnych aut osobowych bywają nie lada wyzwaniem. Mowa tu m.in. o podwyższonych krawężnikach, głębokich kałużach czy dziurach – niestety, stan dróg w polskich miastach nierzadko pozostawia dużo do życzenia. Wszystko jest zasługą zwiększonego prześwitu, który bardzo długo był domeną wyłącznie terenowych pojazdów. Do tego dochodzi jeszcze napęd na cztery koła – SUV-y mają go w standardzie.

Dobra pozycja za kierownicą

Ford EcoSport oraz inne modele SUV-ów wyróżniają się podwyższoną pozycją za kierownicą. Dzięki temu samochód prowadzi się znacznie łatwiej. Poza tym kierowca ma zapewniona lepszą widoczność, w związku z czym prościej jest kontrolować to, co dzieje się na drodze. To przekłada się na bezpieczeństwo nie tylko osób poruszających się SUV-em, ale także pozostałych uczestników ruchu.

Funkcjonalność

Klienci salonu Autoplaza, którzy postawili na SUV-a jako na auto do jazdy po mieście, cenią go za funkcjonalność. Samochody te mają sporą przestrzeń bagażową. Dostęp do bagażnika jest wygodny z racji na niski próg załadunku. To powoduje, że wkładanie i wyjmowanie przedmiotów nawet o większych gabarytach nie przysparza trudności. Oprócz tego w SUV-ie nie ma kłopotu z zamontowaniem fotelika dla dziecka.

Komfort jazdy

SUV to gwarancja komfortu jazdy na bardzo wysokim poziomie. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie, mają tu naprawdę dużo miejsca, co znakomicie zdaje egzamin nie tylko podczas jazdy po mieście. Taka zaleta omawianych pojazdów jest także bezcenna w dłuższych trasach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że SUV-y są droższe w utrzymaniu niż standardowe pojazdy osobowe, m.in. z uwagi na to, że zużywają więcej paliwa.

 https://www.autoplaza.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + dziewięć =