Sprzątanie w upale – jak robić to mądrze?

Sprzątanie w upale – jak robić to mądrze?

Sprzątanie w upalne powinno być zaplanowane w taki sposób, aby ograniczyć do minimum ryzyko związane z przegrzaniem organizmu. Należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni ubiór i spożywanie większej ilości płynów. Firma sprzątająca, a dokładnie jej pracownicy, przeważnie pracują wcześnie rano lub wieczorem.

Jak sprzątać w upalne dni?

Należy przede wszystkim unikać sprzątania w godzinach popołudniowych, kiedy temperatura jest najwyższa. Sprzątanie tuż po wschodzie słońca jest najlepszym wyborem. Kolejną kwestią jest odpowiednia odzież. Trzeba chronić głowę, zakładając czapkę z daszkiem, kapelusz lub chustkę. Dobrym wyborem są jasne, luźne ubrania wykonane z naturalnych materiałów. Dodatkowo warto używać kremów z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50. Sprzątając na dworze, należy założyć przewiewną koszulkę z długim rękawem. Nie można również zapomnieć o ochronie karku.

Firma sprzątająca, a dokładniej osoby pracujące w trakcie upałów, muszą pić dużo wody, aby zapobiec odwodnieniu organizmu. Wodę należy pić regularnie. Jeżeli jest taka możliwość, warto korzystać z klimatyzowanego lub wentylowanego pomieszczenia w trakcie przerw.

Zleć sprzątanie fachowcom! Cetera – firma sprzątająca Wrocław!

Co jeszcze warto wiedzieć o sprzątaniu w upalne dni?

Liczba i długość przerw w trakcie sprzątania w upalne dni powinna być większa. W trakcie przerw należy powoli pić wodę. Najlepszym wyborem jest woda mineralna. Aby zminimalizować wysyłek fizyczny, warto używać maszyn sprzątających oraz robotów. Dobrym pomysłem jest skupienie się wyłącznie na kluczowych obszarach do posprzątania. Inne, mniej widoczne miejsca mogą być posprzątane w kolejnych dniach, gdy temperatura będzie niższa.

Praca fizyczna podczas upalnych dni wiąże się z ryzykiem przegrzania i odwodnienia organizmu. Jeżeli pojawią się pierwsze objawy nadmiernego zmęczenia, należy natychmiast przerwać pracę i udać się do klimatyzowanego pomieszczenia. Jeżeli objawy szybko nie ustąpią, trzeba skonsultować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =