Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Depilacja laserowa to skuteczna metoda eliminacji niechcianego owłosienia. Zabieg ten obejmuje różne obszary ciała, jak nogi, pachy, podróbek, górna warga czy okolice bikini. Skuteczność tej procedury zależy w dużej mierze od rodzaju skóry oraz koloru włosów. Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Przed rozpoczęciem całej procedury z pacjentem przeprowadza się wywiad, którego celem jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Obejmuje on takie kwestie jak stan skóry i włosów, przebyte i aktualne choroby. Ponadto, na tym etapie należy też określić zakres i typ wykonywanej depilacji. Jeżeli pacjent ma niski próg bólu, wówczas zaleca się mu użycie kremu znieczulającego, który zawiera lidokainę. Maść aplikuje się na godzinę przed rozpoczęciem usuwania owłosienia. Przed samym zabiegiem pacjent musi ściągnąć ubrania od pasa w dół (depilacja nóg) i założyć jednorazową bieliznę. W celu ochronienia wzroku otrzymuje też okulary ochronne. Specjalista ustawia optymalne natężenie lasera, po czym przystępuje do depilacji. Kieruje głowicę lasera do miejsca docelowego. Wiązka światła wpuszczana jest seriami, które przypominają strzały. Czas trwania zabiegu zależy od miejsca jego wykonywania, zazwyczaj trwa 5-25 minut.

Zalety depilacji laserowej

Laserowe usuwanie owłosienia przynosi wiele korzyści. Główną jego zaletą jest wysoki poziom bezpieczeństwa i skuteczności. Metoda ta umożliwia trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia. Ponadto, wśród atutów można wymienić:

  • brak podrażnień i przesuszenia skóry,
  • możliwość wykonywania depilacji przez cały rok,
  • wysoki komfort zabiegu,
  • brak konieczności zapuszczania włosów,
  • oszczędność czasu i pieniędzy,
  • możliwość wykonania depilacji laserowej na opalonej skórze,
  • usuwanie owłosienia z trudno dostępnych miejsc.

Dla kogo wskazana jest depilacja laserowa?

Z depilacji laserowej mogą skorzystać kobiety oraz mężczyźni w każdym wieku. Metoda ta pozwana na skuteczne i szybkie pozbycie się włosków z klatki piersiowej, nóg, pach, czy okolic intymnych. Jest to procedura kierowana do osób dorosłych, zabieg jest też w pełni bezpieczny, dlatego mogą poddać się mu nawet seniorzy. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest nadmierne owłosienie i problem z wrastającymi włoskami. Ponadto to świetna propozycja dla osób zmagających się z ciemnymi, czy czerwonymi kropkami po goleniu tradycyjnymi przyrządami.

Jak przygotować się przed zabiegiem?

Przed zabiegiem depilacji laserowej, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Na 30 dni przed procedurą nie należy opalać się w solarium, jak i na słońcu. Ponadto odradzane są światłouczulające kosmetyki, samoopalacze, zioła, maści oraz kremy z retinolem. Miesiąc przed depilacją laserową trzeba także zaprzestać przyjmowania witaminy A, C, kwasów owocowych, dziurawca, nagietka, isoretinolów czy herbat odchudzających. Nie należy także depilować bikini woskiem czy pęsetą. Tydzień przed usuwaniem włosków trzeba też zaprzestać wykonywania peelingów czy używania kremów złuszczających. Dzień przed wizytą należy ogolić skórę golarką, ale nie nakładać żadnych balsamów i kremów.

Czy opłaca się zdecydować na depilację laserową?

Tak, depilacja laserowa to świetny wybór dla każdej osoby, które chce pozbyć się niechcianego owłosienia. Jej popularność stale rośnie, a zabieg ten przynosi liczne korzyści. Efekty są skuteczne, trwałe, a samo pozbywanie się włosków przebiega w sposób komfortowy. Depilacja nie powoduje zacięć, podrażnień i nie skutkuje wrastającymi włoskami. Depilacja laserowa jest bardzo aktywna, dlatego coraz więcej osób wybiera właśnie ją i rezygnuje z klasycznych maszynek do golenia czy wosków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + dwanaście =