Trend polegający na przyciemnianiu szyb samochodowych staje się coraz wyraźniejszy. Wielu kierowców różnego typu samochodów decyduje się na ten krok. Na czym polega przyciemnianie i czy niskie temperatury mogą jakoś zagrozić ciemnym szybom? Sprawdzamy!
Na czym polega przyciemnianie szyb samochodowych?
Niewątpliwie, aby wyjaśnić zależność zachodzącą pomiędzy przyciemnionymi szybami a niską temperaturą, trzeba wytłumaczyć, na czym polega przyciemnianie szyb samochodowych. Otóż chodzi po prostu o sprawienie, aby były one mniej przezroczyste. W wyniku przyciemnienia szyby przyjmują ciemną barwę, a dostrzeżenie z zewnątrz kabiny staje się niemożliwe. Przyciemnianie wykonuje się poprzez naklejenie na szybę odpowiedniej folii.
Jak temperatura oddziałuje na folię?
Folia służąca do przyciemniania szyb samochodowych pokryta jest klejem. Zapewnia on stałe połączenie pomiędzy folią a powierzchnią, pod warunkiem że dojdzie do zaschnięcia preparatu. Aby tak się stało, muszą zostać stworzone odpowiednie warunki. Prawidłowe zaschnięcie zachodzi jedynie w odpowiednich warunkach. Duże znaczenie ma temperatura otoczenia. Otóż uważa się, że nie powinna być niższa niż kilkanaście stopni, ani wyższa niż 26 stopni. Generalnie najlepiej, jeśli panuje temperatura pokojowa. Mróz czy nawet nieznacznie dodatnia temperatura negatywnie wpływają na zasychanie kleju.
Co po zaschnięciu kleju?
Co w sytuacji, kiedy folia jest już nałożona, a klej wysechł? Czy wtedy niska temperatura może w jakikolwiek sposób wpłynąć na folię? To już zależy od jej jakości. Otóż dobrze wykonane przyciemnienie szyb samochodowych, przy użyciu jakościowej folii, oznacza brak jakichkolwiek problemów. Z pewnością nie dojdzie do odklejenia się folii. Co innego klej słabej jakości – może on utracić swoje właściwości pod wpływem działania niskiej temperatury.
Zapraszamy po więcej informacji: BearWrap – Przyciemnianie szyb samochodowych Warszawa.