Najlepsze posadzki przemysłowe

Najlepsze posadzki przemysłowe

Wiele osób poszukuje dobrej jakości posadzki do biura, hali magazynowej czy obiektu handlowego. Celem jest to, żeby podłoga była wytrzymała i estetyczna. Świetne są posadzki wibroprasowane. Firma Adimex wyspecjalizowana jest w takiej formie montażu. Można liczyć na położenie wysokiej jakości posadzek.

Posadzki wibroprasowane – co warto wiedzieć?

Metoda wibropasowania polega na tym, że płytki są montowane jednocześnie z betonowym podkładem. Cały proces odbywa się w jednym cyklu. Powoduje to, że płytka oraz fuga wiąże się w tym samym czasie. Efektem tego jest fakt, że ceramika oraz podłoże o wiele lepiej do siebie przylegają, a posadzki przemysłowe stają się znacznie wytrzymalsze. Jest to bardzo ważny parametr w przypadku obiektów, które narażone są na działanie czynników tj. intensywna eksploatacja oraz wysokie obciążenia. Dlatego posadzki wibropasowane są bardzo często spotykane w biurach, obiektach handlowych, halach magazynowych itd. Po zamontowaniu płytek oraz zainstalowaniu listew dylatacyjnych ceramika jest powierzchniowo zawibrowywana w takiej formie, żeby posadzka przemysłowa była idealnie płaska. Ma to spory wpływ na poziom wytrzymałości podłogi.

Materiał, z którego zrobione są płytki, spełnia bardzo ważną funkcję, ale tylko w zestawieniu z odpowiednią technologią wykładania możliwe jest pełnie korzystanie z jego właściwości. Okazuje się, że posadzki przemysłowe nierzadko robione są z gresu. Układanie płytek przemysłowych charakteryzuje się on wysoką odpornością na obciążenia, a ponadto niską nasiąkliwością. Istotne jest to, że dzięki wibropasowaniu parametry te można bez problemu wykorzystać. Oprócz tego taka metoda skutecznie zabezpiecza płytki przed zniszczeniem. Natomiast sposób ich wkładania sprawia, że krawędzie płytek są bardzo dobrze chronione, co jest przecież kwestią priorytetową. Dzięki temu podłoga nie wymaga regularnych napraw ani zabiegów konserwujących. O wiele dłużej można z niej korzystać.

Posadzki ceramiczne – dlaczego są tak popularne i czego się je tworzy?

Posadzki ceramiczne od wielu lat instalowane są w biurach, zakładach pracy czy obiektach handlowych. Wytwarza się je z gliny, krzemionki, topników, a także innych surowców mineralnych. Okazuje się, że mieszanka może mieć postać plastycznej masy, które pasmo tnie się na właściwe wymiary. Nierzadko ma też formę proszku, z którego formowane są elementy pod ciśnieniem. Posadzka ceramiczna cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. Stosowane są w niej płytki podłogowe bądź uniwersalne. Mogą być one szkliwione, angobowane, a także mieć czerep bez pokrycia. Do montowania na podłodze nadają się wszystkie wersje.

Jeżeli mowa natomiast o intensywnym użytkowaniu w niesprzyjających warunkach, wtedy warstwa szkliwa może się jednak nieco przecierać. W takim przypadku czerep zostanie odsłonięty. Zamontowanie posadzki ceramicznej jest skomplikowanym zadaniem. Do tego zadania najlepiej wybrać uznaną firmę. Adimex to przedsiębiorstwo, które od lat działa na rynku. Podłogi realizowane przez tę firmę są najlepszej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =