Poradnik: Jak zamontować kabinę prysznicową?

Poradnik: Jak zamontować kabinę prysznicową?

Kabiny prysznicowe dziś cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, bo korzystanie z nich jest szybsze niż w przypadku wanny. Najważniejszą zaletą kabin prysznicowych i często determinantą zakupu jest to, że zajmują one mało miejsca. Tym samym nadają się idealnie nawet do najmniejszych blokowych łazienek. Pomimo tego, że najbardziej doceniają je osoby posiadające niewielkie łazienkowe pomieszczania, to cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli prawdziwych salonów łazienkowych. Zazwyczaj montaż ich pozostawiany jest fachowcom, jednak zadanie to można również wykonać samodzielnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak to zrobić – koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem!

Postaw na kabinę znanego producenta!

Samodzielny montaż kabiny może dostarczyć wiele satysfakcji, w końcu zrobimy coś samodzielnie, co jest funkcjonalne i spełnia swoją rolę przez wiele lat. Dzięki temu, że nie skorzystamy z pomocy fachowca możemy także sporo zaoszczędzić. W zależności od regionu, a także i od doświadczenia fachowca, usługa taka może być bardzo odczuwalna dla naszej kieszeni.

kabina prysznicowa

Aby kabinę montowało się szybko i bezproblemowo powinno wybrać się model pochodzący od sprawdzonego producenta, który to pochwalić się może pozytywnymi opiniami na temat swoich produktów. Kabiny prysznicowe z brodzikiem montuje się bezproblemowo, wszystkie jej elementy są dopasowane do siebie w taki sposób, że podczas montażu łatwo można je do siebie dopasować. Eksperci podkreślają, że montaż kabin Radaway, Ravak czy Sanplast to sama przyjemność.

W pierwszej kolejności zamontuj brodzik!

Brodzik jest integralną częścią kabiny i to od niego powinno zacząć się montaż. Należy go ustawić w docelowym miejscu i wyregulować nóżki w taki sposób, by stał on idealnie prosto. Najłatwiej jest sprawdzić to przy pomocy poziomicy. Postawiony na przygotowanym podłożu brodzik można zasilikonować. Miejsca styku ściany z brodzikiem powinny być pokryte warstwą silikonu sanitarnego. Można skorzystać z silikonu białego lub transparentnego. Po nałożeniu warstwy, zwilżonym palcem docisnąć silikon. Nie może być tam bowiem nawet najmniejszej szczeliny, w innym przypadku kabina może być nieszczelna.

Czas na montaż kabiny

Po zawiązaniu się silikonu na brodziku, można przystąpić do montażu kabiny. W pierwszej kolejności należy zapoznać się z zamieszczoną instrukcja, u każdego producenta bowiem możoiwy jest nieco inny rodzaj montażu. Zazwyczaj na początku należy zająć się profilami górnymi i dolnymi. Kolejno trzeba je połączyć z profilami pionowymi. Na tym etapie nie powinno dokręcać się śrub do końca, ani używać ostrych narzędzi. Przygotowaną w ten sposób kabinę należy postawić na brodziku i wypoziomować. Kolejno odstawić na bok kabinę i wywiercić otwory we wskazanych miejscach na ścianie. Kolejne kroki zależne są od rodzaju kabiny i czy np jest oparta o system jezdny, czy kabina wyposażona jest w drzwiczki na zawiasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =