Plecak wodoszczelny – niezbędnik każdej wycieczki

Plecak wodoszczelny – niezbędnik każdej wycieczki

Różnego rodzaju kampanie społeczne i osoby publiczne skutecznie zachęcają do prowadzenia aktywnego trybu życia. I bardzo dobrze! Ruch – a już zwłaszcza na powietrzu – to samo zdrowie! Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim swoim drogocennym drobiazgom, warto zainwestować w dobrej jakości plecak wodoszczelny. Jaki wybrać?

Producent najlepszych akcesoriów wodoszczelnych

…jest tylko jeden! I mam tu na myśli Over Board. Over Board to zagraniczna firma, która w zaledwie kilkanaście lat podbiła ogólnoświatowy rynek akcesoriów wodoszczelnych. Ten nieoczekiwany sukces zadziwił nawet samych twórców marki, którzy początkowo tworzyli swoje wyroby jedynie na własny użytek. Z czasem poszerzyli swoją działalność o grono najbliższych znajomych, następnie o dalszych znajomych…I koniec końców dotarli także do Polski. Ale przecież jeżeli coś jest dobre, to samo się broni i nie wymaga nie wiadomo jakiej reklamy! Dlatego też próżno szukać plecaków wodoszczelnych Over Board w reklamach telewizyjnych. Jednakże w świecie sportów wodnych jest to marka powszechnie znana i szanowana. Co znajduje się w ofercie tego producenta? Nie tylko plecaki wodoszczelne, ale także wysokiej klasy etui na telefony i inną elektronikę, torby wodoodporne o różnych pojemnościach, worki żeglarskie, sakwy rowerowe i wiele, wiele więcej.

Co oferuje plecak wodoszczelny Over Board?

W ofercie Over Board znajduje się kilka modeli plecaków wodoszczelnych. Mnie zainteresowały trzy poniższe:

  • Pro Sport
  • Pro-Vis
  • Classic

Ich specyfikacja jest bardzo podobna – różnią się jedynie kolorem, wyglądem, liczbą kieszeni. Ale przejdźmy do rzeczy: co oferuje plecak wodoszczelny Over Board?

  • Jest w 100% wodoszczelny – gwarantuje pełną ochronę swojej zawartości nawet w przypadku pełnego zanurzenia do głębokości aż 3 metrów.
  • Wszystkie plecaki tej marki zostały zaopatrzone w odpowiedniej wielkości odblaski, które znacznie poprawiają jego widoczność.
  • Niemal wszystkie akcesoria Over Board nie toną – utrzymują się wraz ze swoją zawartością na powierzchni wody. Ułatwia to poszukiwania plecaka wodoszczelnego w razie nieprzewidzianego upadku do wody.
  • Szelki są wyściełane, wygodne, regulowane. Każdy może dopasować sobie plecak wodoszczelny do swoich potrzeb.
  • Każdy plecak wodoszczelny Over Board świetnie sprawdzi się zarówno podczas pieszych wycieczek jak i w czasie uprawiania sportów wodnych (w kajaku, na desce SUP, podczas rejsu itp.).
  • Dodatkowe akcesoria: d-ringi lub uchwyt na lampkę led to kolejne aspekty, za które należy docenić projektantów marki Over Board. Tego rodzaju wyposażenie różni się jednak w zależności od modelu plecaka wodoszczelnego.

Ile kosztuje plecak wodoszczelny Over Board? Zależy to od jego modelu oraz pojemności. Musisz jednak przygotować się na wydatek rzędu minimum 300/400 złotych.

Tańsza alternatywa dla plecaków wodoszczelnych

Jeżeli szukasz czegoś tańszego, to z pomocą przychodzi Ci polska marka Aquarius, która co prawda nie posiada (jeszcze) w swojej ofercie plecaków wodoszczelnych, ale proponuje za to wysokiej jakości worki wodoodporne. Taki worek występuje w wielu różnych pojemnościach i kolorach. Dzięki dodatkowemu paskowi możesz zarzucić worek wodoszczelny na plecy i nosić go jak wygodną torbę. Koszt? Zaledwie kilkadziesiąt złotych (i znowu: zależy od wielkości).

Gdzie jest największy wybór akcesoriów wodoszczelnych?

Zarówno plecaki wodoszczelne jak i wspomniane powyżej worki wodoodporne oraz inne akcesoria wodoszczelne najlepiej jest kupować w miejscu zajmującym się stricte tematyką sportów wodnych. Takim sklepem jest https://gosup.pl/, który oferuje tylko oryginalne produkty w najniższych możliwych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 2 =