Plafon w kuchni zamiast lampy sufitowej – czy warto?

Plafon w kuchni zamiast lampy sufitowej – czy warto?

Plafony w wielkim stylu powracają do łask. Szalenie modne były w latach 50-tych, teraz znowu wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Wykorzystać je można w różnych pomieszczeniach domowych – w tym także w kuchni. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Plafon jako alternatywa dla żyrandola – to strzał w dziesiątkę!

Kuchnia jest pomieszczeniem, która ze względu na swój specyficzny charakter wymaga odpowiedniego oświetlenia. Żyrandolom nie sposób odmówić licznych zalet, niemniej w przestrzeniach kuchennych nierzadko są one mało praktyczne. Odnosi się to w szczególności do kuchni odznaczających się małą powierzchnią. Jak podkreślają doradcy ze sklepu Centrum Światła, plafon ma tę przewagę nad żyrandolem, że jest bardzo uniwersalny. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w każdej kuchni bez względu na jej rozmiar oraz aranżację. Doskonałym tego przykładem jest np. oświetlenie Cleoni wyróżniające się ponadczasowym stylem i wyjątkowym designem.

Plafon w kuchni – jakie ma zalety?

Plafony montowane w kuchniach mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim nie zabierają cennej przestrzeni. Poza tym bardzo dobrze przepuszczają światło i niwelują cienie, które akurat w omawianym pomieszczeniu nie są zbyt pożądane. Dzięki temu cała przestrzeń jest należycie oświetlona, co przy wykonywaniu rozmaitych czynności związanych z przygotowywaniem posiłków ma niebagatelne znaczenie. Nie sposób przy tej okazji nie wspomnieć o wielofunkcyjności plafonów. Można z powodzeniem montować je nie tylko na suficie. Małe plafoniery to idealna metoda doświetlania stref roboczych – umieszcza się je nad kuchenką, zlewozmywakiem czy blatem.

Plafon w kuchni – jak wybrać najlepszy?

 

Wybierając plafon do kuchni, trzeba kierować się nie tylko względami estetycznymi. Rzecz jasna są one ważne, ponieważ oświetlenie powinno pasować do ogólnej stylistyki pomieszczenia. Niemniej lampy stosowane w kuchni muszą być przede wszystkim funkcjonalne oraz solidnie zabezpieczone przed wilgocią. Istotna jest też barwa światła wydzielanego przez plafon – ciepła nadaje przytulnej atmosfery, a zima ochładza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =