Na co zwrócić uwagę w trakcie wykańczania domu? Sprawdź!

Na co zwrócić uwagę w trakcie wykańczania domu? Sprawdź!

Wybudowanie domu jednorodzinnego to dopiero połowa pracy. Zanim mieszkańcy się do niego wprowadzą, trzeba jeszcze przeprowadzić szereg czynności mających na celu stworzenie prawdziwego miejsca do życia. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas wykańczania budynku. Dzięki temu będziesz przygotowany do realizacji i unikniesz popełnienia pospolitych błędów.

Kolejność prac wykończeniowych

Ustalenie pierwszeństwa konkretnych działań jest kluczem do sukcesu. Należy bowiem pamiętać, że niektóre z nich kolidują ze sobą. Istnieje też szansa, że opóźnienie w jednej czynności przeszkodzi w wykonywaniu drugiej. I tak dalej.

Na samym początku sprawdź więc poziom dostępności potrzebnych materiałów. Może się bowiem okazać, że trzeba na nie na tyle długo czekać (co nie jest jakimś wyjątkiem w branży wykończeniowej), że w międzyczasie da się zrealizować kilka innych zadań. A to przyspieszy wprowadzenie się do domu.

Od czego najlepiej zacząć? Od ułożenia instalacji. Dopiero potem można przystąpić do tynkowania ścian oraz sufitów. Gdy już wszystkie „brudne” prace wykończeniowe się skończą, warto zabrać się za tworzenie podłóg oraz wykonanie lekkiej zabudowy na poddaszu. Na samym końcu przeprowadza się tzw. biały montaż, czyli armatury sanitarnej, a także podłączenie osprzętu elektronicznego i grzejników.

Podstawowe błędy przy wykańczaniu mieszkania

Oprócz niewłaściwej kolejności można popełnić jeszcze kilka potknięć. Dotyczy to chociażby niewłaściwego przygotowania się do pracy. Nie wystarczy kupić płytki do łazienki – trzeba mieć jeszcze ze sobą materiały eksploatacyjne (np. kleje) i odpowiednie narzędzia. Bez tego wykończenie będzie trudniejsze, a efekty znacznie gorsze. Dlatego też wiele osób decyduje się na współpracę z fachowcami, którzy dysponują wszystkim, co jest do tego potrzebne.

Nie można przy tym zapomnieć o przerwach technologicznych. Polegają one na pozostawieniu materiałów do wyschnięcia. Dla przykładu tynki cementowo-wapienne wymagają do tego nawet 4 tygodni, a gipsowe ok. 10 dni. W międzyczasie można oczywiście zająć się czymś innym. Dobre planowanie jest więc wskazane w tym przypadku.

Ile kosztuje wykańczanie mieszkania?

Warto wreszcie zwrócić uwagę na budżet. Wykończenie nie jest tanie. Jest za to niezbędne do tego, by przygotować budynek do zamieszkania. Przy obliczaniu kosztorysu należy wziąć pod uwagę nie tylko materiały, ale też narzędzia niezbędne do pracy. Można też postawić na pomoc specjalizującej się w tym firmy. Dzięki temu odpadają zakupy drogiego sprzętu, a pozostaje jedynie opłacenie tzw. robocizny.

Komu zlecić prace wykończeniowe?

Tylko specjaliści z dużym doświadczeniem są godni zaufania. Dlatego polecamy uwadze markę PH Budsport Waldemar Wielebiński. Zatrudniani przez nią pracownicy doskonale wiedzą, jak powinno przebiegać wykończenie, a także budowa domu. Wrocław i okolice mają więc dostęp do profesjonalnej oferty. Skontaktuj się z przedstawicielami firmy, aby uzgodnić szczegóły współpracy oraz dowiedzieć się więcej na temat zasad wznoszenia inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =