Co warto wiedzieć o betonie towarowym?

Co warto wiedzieć o betonie towarowym?

Beton ma szerokie zastosowanie, wyróżnia się wiele jego rodzajów. Na szczególną uwagę zasługuje beton towarowy, czyli surowiec budowlany mający konkretne właściwości, ściśle określony skład. Jest to produkt cechujący się niezwykłą trwałością, elastycznością. Z jego pomocą wytwarza się rozmaite elementy konstrukcyjne, które służą do wznoszenia przeróżnych obiektów typu dom lub droga. Rewelacyjnie nadaje się do stawiania fundamentów, wylewki na posadzki. Profesjonalna betoniarnia dostarcza mieszankę betonową do wyznaczonego miejsca, najczęściej bezpośrednio na plac budowy.

Czym odznacza się beton towarowy?

Beton towarowy jest produkowany w węzłach betoniarskich, transportuje się go na plac budowy w postaci gotowej mieszanki, zgodnie z jej przeznaczeniem. Można również zamówić suchy surowiec, który przywozi się wywrotkami. Beton towarowy powstaje w specjalnych zakładach, w których czuwa się nad tym, aby miał ściśle określone parametry, wysoką jakość. Warto od razu podkreślić, że wyróżnia się wiele typów betonu towarowego, dlatego istotne staje się określenie swoich indywidualnych potrzeb. W zależności od przeznaczenia surowiec będzie miał inne właściwości.

Beton towarowy musi być wytwarzany zgodnie z wytycznymi zawartymi w obowiązującej normie, producent jest obowiązany do tego, aby użyć do produkcji drobnego i grubego kruszywa, cementu, wody, domieszek i dodatków uszlachetniających. Poszczególne rodzaje betonu towarowego różnią się przede wszystkim stopniem wytrzymałości, odpornością na ściskanie. Jeżeli ktoś potrzebuje dobrej jakości surowca, niezbędna będzie sprawdzona betoniarnia, która realizuje zlecenia szybko i z dbałością o detale. Godna polecenia jest wytwórnia betonu Kocela działająca na terenie Śląska i okolic, oferująca przestępne ceny, towar o ściśle określonej specyfikacji, certyfikowany, spełniający wszystkie wymagane normy.

Do czego wykorzystuje się beton towarowy?

Beton towarowy ma szerokie zastosowanie, idealnie nadaje się do budowy fundamentów, elementów nośnych budynków, ścian, stropów, wieńców, schodów. Przy wyborze surowca zawsze powinno się mieć na uwadze jego przeznaczenie, aby dobrać produkt właściwej klasy. Inna mieszanka sprawdzi się do wykonania drogi, fundamentu, ściany. Beton towarowy świetnie nadaje się do wykonania posadzek, ogrodzeń, bloczków, pustaków. Cieszy się on coraz większą popularnością ze względu na to, że zapewnia trwałość konstrukcji budowlanych na wiele lat. Na podstawie klasy betonu można określić konkretne parametry wytrzymałościowe i gęstość.

W przypadku zamówienia surowca bezpośrednio z betoniarni można mieć pewność, że każda kolejna porcja mieszanki będzie charakteryzować się identycznymi parametrami technicznymi. Na korzyść betonu towarowego przemawia jego atrakcyjna cena pomimo tego, że jest to produkt wysokiej jakości. Korzystanie z usług specjalistycznej firmy daje gwarancję, że zapłaci się za mieszankę w 100% zgodną z normą. W przypadku betonu towarowego nie trzeba przejmować się koniecznością przeprowadzania specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych, łatwo dopasowuje się on do warunków użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − jedenaście =