Kapok na kajak? Sprawdź te kamizelki asekuracyjne!

Kapok na kajak? Sprawdź te kamizelki asekuracyjne!

Nadchodzący sezon jesienno – zimowy wcale nie oznacza, że trzeba rezygnować ze spływów kajakowych. Wręcz przeciwnie! Obserwowanie przyrody w tym okresie to niezwykłe i wspaniałe doświadczenie. Tradycyjnie jednak należy pamiętać o bezpieczeństwie, a kiedy o nim mowa, nie sposób nie wspomnieć o kamizelkach asekuracyjnych. Kapok na kajak – jaki wybrać?

Kapok na kajak – dla kogo?

Odpowiedź jest tylko jedna: dla każdego! Mam wrażenie, że jak mantrę trzeba nieustannie powtarzać, iż bez kamizelki asekuracyjnej absolutnie nie wolno wchodzić do kajaka! I nieważnym jest to, że czujesz się świetnym pływakiem: spływy kajakowe niosą ze sobą ogrom potencjalnych zagrożeń! Wszelkie drobne urazy mogą spowodować nie lada problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody i właśnie wtedy kapok na kajak przychodzi z pomocą. Nie tylko nam – ludziom – ale i pupilom, których coraz częściej można zauważyć na polskich rzekach. Kapok na kajak dla psa? Tak, oczywiście, że należy go w niego wyposażyć

Marka produkująca najlepsze kapoki na kajak

Aquarius to polska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej klasy kajaków i akcesoriów kajakowych. Sprzęt tej marki spotykany jest w dobrych wypożyczalniach sprzętu wodnego w całej Polsce i coraz częściej można go też spotkać za granicą. Kapoki na kajak Aquariusa cechują się nie tylko solidnym wykonaniem, ale także specjalną konstrukcją, która ma na celu maksymalnie dopasować się do potrzeb każdego kajakarza. Poniżej znajdziesz opis trzech modeli kapoków na kajak od Aquariusa, które zwróciły moją uwagę – mam nadzieję, że zwrócą także i Twoją.

Kapok na kajak Traper Guide

Najnowszy kapok na kajak marki Aquarius stworzony z myślą o bardzo wymagających kajakarzach. Zakłada się go przez głowę. Niezwykle ergonomiczny – posiada aż trzy kieszenie na przedzie (w tym jedną kieszeń boczną na piersi tzw. „napoleonkę”). Na plecach – a konkretniej w ich dolnej części – znajduje się jedna duża kieszeń (do której można schować rzutkę ratunkową) oraz kieszeń główna przeznaczona przede wszystkim na bukłak (tzw. camel bag). W perfekcyjnym dopasowaniu tego kapoku na kajak pomogą paski na boczkach i ramionach posiadające dużą regulację. Naramienniki z odblaskami wykonano z mocnego neoprenu, który gwarantuje komfort nawet podczas wiosłowania bez koszulki. Cena? Ok. 300/400 złotych.

Kapok na kajak MQ Plus B

Bardzo uniwersalny model kamizelki asekuracyjnej o sportowym wyglądzie. Znajdzie swoje zastosowanie nie tylko jako kapok na kajak, ale także w żeglarstwie, windsurfingu i kitesurfingu. MQ Plus to krótka, dobrze dopasowana kamizelka z przednim zamkiem. Paski na boczkach i ramionach umożliwiają szybką, sprawną regulację. Po wewnętrznej stronie na piersi znajduje się mała przydatna kieszonka (np. na klucze). Cena: ok. 200 złotych.

Kapok na kajak Rental

Ten kapok na kajak może być wkładany zarówno przez głowę jak i wsuwany bokiem (gdy zostaną odpięte klamry znajdujące się po prawej stronie). Nie powoduje nawet najmniejszego dyskomfortu w trakcie wiosłowania, ponieważ posiada odpowiednio duże wycięcia pod pachami. Pas krokowy zapobiega wyślizgnięciu się z wnętrza kamizelki, co jest ważne z uwagi na możliwość wpadnięcia do wody. Sam materiał jest z kolei elastyczny, co dodatkowo wpływa na wygodę użytkowania. Rental jest bardzo popularny przede wszystkim wśród właścicieli wypożyczalni kajakowych oraz firm organizujących masowe spływy. Cena: ok. 100 złotych.

Gdzie kupić kapok na kajak?

Zainteresował Cię którykolwiek powyższy kapok na kajak? A może jesteś ciekawy jak wygląda cała oferta Aquariusa? Bo trzeba przyznać, że jest ona niezwykle bogata! Jeżeli chcesz się jej przyjrzeć, to zajrzyj na stronę GoKajak.com, gdzie znajdują się wyroby tego producenta w najniższych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =