Jak wybrać kołdrę i pościel na zimę do sypialni małżeńskiej?

Jak wybrać kołdrę i pościel na zimę do sypialni małżeńskiej?

Zima to okres, w którym kluczowe jest dla nas ciepło. Odpowiednia kołdra i pościel powinny być wykonane z materiałów, które zadbają o Twoje ciało, wygodę i zdrowie. Jakie produkty będą do tego najlepsze? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się jaka pościel i kołdra na zimę będzie najlepsza do sypialni małżeńskiej.

Ciepła i miękka flanelowa pościel w rozmiarze 200×220

Najbardziej oczywistym wyborem na zimę, jeśli chodzi o pościel, jest flanela. Dlaczego? Flanelowa tkanina jest znana ze swojej miękkości oraz zdolności do zatrzymania ciepła co jest niezwykle ważne, gdy temperatura za oknem spada.

Flanela zazwyczaj wykonana jest z bawełny o wysokiej gramaturze, tego typu pościele są grube, co sprawia, że dobrze zatrzymują ciepło, są przy tym jednocześnie przewiewne i odprowadzają wilgoć, dzięki temu zapobiegają zapoceniu i przegrzaniu się ciała. Ważne jest aby na zimę unikać pościeli wykonanych z materiałów syntetycznych, nie przepuszczają one dobrze powietrza, lepiej postawić na w pełni naturalne pościele flanelowe np. takie – https://i-posciel.pl/posciel-flanelowa-200×220-flanela

Pościele flanelowe są bardzo przyjemne w dotyku, ich powierzchnia różni się od zwykłej pościeli bawełnianej. Flanela swoją strukturą przypomina delikatny meszek, jest to wynik specjalnego tkania nici. W kontakcie ze skórą zapewnia przyjemne doznania, nie podrażnia jej, a z racji tego, że jest wykonana z bawełny, jest również hipoalergiczna, oznacza to, że nie wywołuje reakcji alergicznych.

Flanela po za tym, że zapewnia komfort cieplny, jest bardzo łatwa w pielęgnacji. Taką pościel można prać w pralce w temperaturze około 40°C i suszyć w suszarce automatycznej. Do prania używaj delikatnych detergentów, najlepiej tych w płynie. Aby zachować miękkość i delikatność tkaniny używaj płynów zmiękczających, dzięki temu włókna będą miękkie i puszyste.

Kołdra zimowa – wybór odpowiedniego wypełnienia ma kluczowe znaczenie

Pościel flanelowa, zapewnia odpowiedni poziom ciepła, jednak sen pod samą poszewką może być niekomfortowy zwłaszcza w przypadku gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. Odpowiednio ciepła i przewiewna kołdra jest kluczem do zapewnienia sobie komfortowego snu w zimie.

W zależności od własnych preferencji możemy wybrać kołdry syntetyczne oraz naturalne. Każdy materiał ma swoje zalety i wady.

  • Kołdry syntetyczne są szczególnie polecane dla alergików, zwłaszcza te z wypełnieniem Allerban – jest to specjalny środek przeciw roztoczowy. Wypełnienie syntetyczne jest znacznie tańsze niż naturalny puch i wyróżnia się wytrzymałością. Jednak coś za coś, poliester nie izoluje ciepła tak dobrze jak, puch lub wełna i jest znacznie od nich cięższy, aby zapewnił ciepło, konieczne jest użycie większej ilości wypełnienia.
  • Jeśli zależy Ci na wysokim komforcie cieplnym, znacznie lepiej sprawdzi się kołdra zimowa puchowa. Puch doskonale zatrzymuje ciepło będąc jednocześnie bardzo lekkim. Kołdry puchowe są znacznie lżejsze niż syntetyczne, zajmują mniej miejsca, a podczas snu nie odczujesz ich ciężaru. Minusem takiej kołdry może być ich trudniejszy proces czyszczenia, nie każdą kołdrę puchową można prać w pralce, ponad to suszenie jej zajmuje więcej czasu niż kołdry syntetycznej.

Skala ciepła kołdry – czy kołdra koniecznie musi być gruba?

Przed zakupem kołdry na zimę zwróć uwagę na jeszcze jedną rzecz. Sprawdź, czy w Twojej sypialni dochodzi do dużych wahań temperatury podczas zmiany pory roku. Kołdra zimowa jest dosyć oczywistym wyborem, ale może okazać się że w Twojej sypialni przez cały rok jest ciepło, wtedy lepszym wyborem może okazać się kołdra całoroczna lub w typie 4 pory roku.

W Polsce najczęściej używa się sezonowej skali ciepła kołder:

  • Letnia
  • Całoroczna
  • Zimowa
  • Duo
  • 4 pory roku

Kołdrę należy dobrać do warunków panujących w sypialni, jeśli w Twojej sypialni panuje wysoka temperatura, to nawet w zimie może okazać się, że kołdra całoroczna będzie wystarczająca. Jeśli jednak dochodzi do spadku temperatury lepiej wybrać kołdry zimowe np. – https://i-posciel.pl/koldra-zimowa

Wspomnieliśmy również o kołdrach w typie 4 pory roku. Takie kołdry są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają zbyt wiele miejsca na przechowywanie kilku kołder. 4 pory roku, to kołdra, która nadaje się na cały rok. Powstaje poprzez złączenie ze sobą za pomocą napów dwóch kołder – letniej i całorocznej. Kołdry możesz w łatwy sposób spinać i rozpinać, tworząc w ten sposób jedną ciepłą kołdrę na zimę, lato lub jesień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 6 =