Silniki Deutz – dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

Silniki Deutz – dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

Marka Deutz jest niemieckim producentem silników spalinowych, który na rynku z powodzeniem funkcjonuje już od ponad 150 lat. Firma dostarcza klientom silniki, które na tle produktów konkurencji wyróżniają się jakością, innowacyjnością oraz długą żywotnością. Nic więc dziwnego, że marka Deutz jest zdecydowanym liderem w branży silników.

Krótka historia marki Deutz

Aby dowiedzieć się, do czego dokładnie wykorzystuje się obecnie silniki DEUTZ na całym świecie, warto zapoznać się z krótką historią marki.

Pierwsza fabryka Deutz powstała ponad 150 lat temu. Początkowo funkcjonowała jako niewielki warsztat zatrudniający zaledwie kilku pracowników. Stał się on fundamentem dla dzisiejszej firmy Deutz AG, która obecnie zatrudnia ponad 5500 pracowników w 130 krajach na całym świecie.

Już w latach 60. i 70. ubiegłego wieku marka stała się jednym z największych światowych producentów silników. Po dziś dzień produkowane przez nią produkty wykorzystuje się w różnych sektorach przemysłu, takich jak rolnictwo, budownictwo, motoryzacja i przemysł pływający. Obecnie w ofercie marki znaleźć można silniki o mocy od 25 kw do nawet 520 kW o bardzo szerokim zastosowaniu.

Czym wyróżniają się silniki Deutz?

Z racji tego, że marka Deutz od początku swojego istnienia stawiała na innowacje i nowoczesne technologie, jej silniki wyróżniają się wydajnością, niezawodnością i ponadprzeciętną żywotnością. Firma rok w rok inwestuje pokaźne środki w badania, które mają uczynić jej produkty jeszcze lepszymi.

Deutz to firma, która znana jest z produkcji wytrzymałych, niezawodnych silników najwyższej jakości. Każdy produkt przechodzi przez zaawansowane testy i kontrolę, które potwierdzają, że spełnia wyznaczone przez firmę, najwyższe standardy.

Osoby, które kładą duży nacisk na ochronę środowiska, z pewnością ucieszy fakt, że firma Deutz zobowiązuje się do ochrony środowiska naturalnego, a jej silniki spełniają wszelkie normy emisji spalin. Co ciekawe, w ofercie marki znaleźć można także silniki napędzane biopaliwami – metanolem bądź też olejem roślinnym.

Klienci, którzy zdecydowali się na zakup silnika Deutz, mogą liczyć na szybki i efektywny serwis. Wszystko dlatego, że firma na całym świecie ma obecnie ponad 800 serwisów i dystrybutorów.

Jak dbać o silnik Deutz?

Osoby, które są w posiadaniu silnika Deutz, powinny przestrzegać podstawowych zasad, które zapewnią mu długie i awaryjne działanie. Bardzo ważne jest dokonywanie regularnych przeglądów technicznych i konserwacja silnika według zaleceń producenta.

Aby silnik Deutz przez długi czas pozostawał w dobrej kondycji, warto dbać o czystość jego systemu chłodzenia, regularnie wymieniać olej, paliwo i filtry powietrza. Stosowany olej silnikowy musi spełniać wymagania producenta.

Właściwa eksploatacja silnika opisana jest w zaleceniach producenta. Użytkownicy powinni unikać nagłych zmian obciążenia silnika, a także utrzymywać obroty i prędkości obrotowe na właściwym poziomie.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z silnikiem, warto skontaktować się z autoryzowanym serwisem Deutz, który niezwłocznie udzieli potrzebnej pomocy i przywróci silnik do pełnej sprawności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =