Odzież z wełny merino – wyjątkowy materiał

Odzież z wełny merino – wyjątkowy materiał

Wełna z merynosów znana jest od dawna, ale dopiero w ostatniej dekadzie na przemysłową skalę zaczęto z niej produkować odzież. Znalazła zastosowanie w wielu przypadkach, gdy tradycyjne i wcześniej stosowane materiały nie dawały sobie rady. Dlaczego jest to tak wyjątkowa wełna i czemu warto kupić odzież z niej? Odpowiemy na tych kilka pytań.

Właściwości materiału – dlaczego jest tak wyjątkowy?

            Wełna merynosów po obróbce do tkaniny technicznej daje niesamowite wprost właściwości, których nie są w stanie zapewnić żadne inne materiały. To znakomita termoregulacja, ale również przewiewność i zapewnienie odprowadzania potu. Tkaniny z wełny merynosów są bardzo lekkie i niezwykle wytrzymałe, przy tym podatne na rozciąganie, dzięki czemu świetnie dopasowują się do ciała użytkownika. Dodatkowo tkanina ta jest ekologiczna, a w przypadku Mulesing Free mamy absolutną gwarancję tego, że owce są traktowane w hodowlach w sposób właściwy i etyczny. Odzież z tego materiału jest również bardzo trwała i posłuży nam lata.

Przykładowa odzież z wełny merino

            Wiele marek odzieżowych z chęcią sięga po tkaniny na bazie wełny merynosów. To przede wszystkim bielizna merino, ale również odzież termoaktywna z merynosa taka jak legginsy, koszulki termoaktywne, czapki i rękawiczki oraz wiele innych produktów. Z wełny tej tworzone są również kominy i kominiarki, często wykorzystywane chociażby na motocykl. Dzięki swoim właściwościom, spektrum zastosowania odzieży z tej odmiany wełny jest niemalże nieograniczone.

Odzież merino – nie tylko dla aktywnych

            Z powodu niesamowitych właściwości tkaniny, przyjęło się, że jest ona przeznaczona głównie dla sportowców i osób aktywnie żyjących. Jednak nic bardziej mylnego. Te same właściwości świetnie sprawdzają się również przy codziennym i okazjonalnym użytkowaniu. Sporo osób uwielbia przede wszystkim bieliznę z tej odmiany wełny i niezwykle ceni sobie ją za niesamowicie przyjemne doznania, brak właściwości podrażniających i solidność wykonania odzieży z tego tworzywa. Taka odzież to cenne uzupełnienie każdej, codziennej garderoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + szesnaście =