Jak wynająć kontener na czas remontu?

Jak wynająć kontener na czas remontu?

Wizja remontu mało kogo napawa entuzjazmem. Zanim dotrzemy do celu, czeka nas ustalanie harmonogramu prac, selekcja materiałów czy zmaganie się z powstającym gruzem. Ten ostatni aspekt okazuje się szczególnie uciążliwy dla wielu inwestorów. Sterta zalegających odpadów wymaga właściwych metod postępowania, dostosowanych do aktualnych przepisów prawnych. Nieocenioną pomocą dla każdego, kto podejmuje się remontu domu lub mieszkania, pozostają usługi transportu śmieci i wynajmu kontenera. Dziś opowiemy o tym, jak skutecznie zrealizować zamówienie na kontener, który w pełni sprawdzi się w danej lokalizacji.

Wywóz śmieci – jak wybrać kontener na odpady budowlane?

Rygorystyczne przepisy w zakresie gospodarki odpadami nakładają na wytwórcę odpadów szereg obowiązków. Składowanie i utylizacja gruzu budowlanego musi przebiegać zgodnie z regulacjami krajowymi i unijnymi. Nieprzestrzeganie przepisów grozi dotkliwymi karami finansowymi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby inwestor samodzielnie dostarczył śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. To dobre rozwiązanie, jeśli ilość odpadów pozostaje stosunkowo niewielka. Jednak generalny remont mieszkania, a tym bardziej domu, znacznie wykracza poza granicę możliwości prywatnych środków transportu.

Decyzja zapadła – trzeba wynająć kontener! Na rynku istnieje wiele wersji rozmiarowych – od niewielkich pojemników o kubaturze 5 m3, aż po wielkie kontenery 36 m3, gotowe pomieścić kilkanaście ton gruzu. Optymalna pojemność kontenera to pierwszy problem, jakiemu należy stawić czoła. Obszerna baza statystyczna stanowi dobry punkt referencyjny dla inwestorów. Remont na małą skalę w mieszkaniu (kucie tynków, wymiana posadzki itd.) generuje przeważnie od 4 do 7 metrów sześciennych gruzu. Liczbę tę należy podwoić w przypadku konieczności usunięcie wielkogabarytowych mebli lub wyburzenia ścianek działowych.

Kontenery o kubaturze 10-15 m3 są podstawowym wyposażeniem podczas remontu domu. Większa powierzchnia domu przekłada się na znaczne zwiększenie ilości wytwarzanych śmieci, co naprawdę trudno przewidzieć z góry. Kontenery o największych gabarytach służą na placach budowy lub podczas remontów zakładów produkcyjnych.

Wywóz odpadów budowlanych – jak zamówić kontener w firmie BYŚ?

Wywóz śmieci i zamówienie kontenera nie powinno nastręczać wielu problemów, jeśli tylko skorzystamy z usług profesjonalistów. Złożenie zamówienia następuje przeważnie w trakcie rozmowy telefonicznej lub przez wypełnienie formularza internetowego. Pracownicy firmy oferującej wywóz śmieci zapytają o rozmiar kontenera i termin jego podstawienia we wskazanej lokalizacji. Wywóz odpadów budowlanych w firmie BYŚ ma charakter kompleksowy, wyczerpujący wszelkie kwestie prawne i organizacyjne. Przedsiębiorstwo BYŚ ma kilkudziesięcioletnią historię prowadzenia działalności, obejmującej wynajem kontenerów i wywóz śmieci dla inwestorów indywidualnych i dużych podmiotów z branży budowlanej i remontowej. Wejdź na stronę https://www.bys.pl/uslugi/odbior-odpadow-z-budow-i-remontow, gdzie zapoznasz się ze szczegółami usług realizowanych na terenie Warszawy i okolic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 2 =