Jak regularne masaże wpływają na organizm?

Jak regularne masaże wpływają na organizm?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Masowanie sprawia przyjemność, poprawia nastrój. Może działać relaksująco, przeciwbólowo i leczniczo. Już nawet kilkadziesiąt minut masażu zapewnia szereg korzyści. Oddziałuje on na sferę psychiczną i fizyczną. W celu uzyskania jak najlepszych efektów warto wybrać się do doświadczonego masażysty, który dobierze optymalną technikę.

Dlaczego warto zdecydować się na masaże?

Masaż relaksacyjny może być jednocześnie masażem leczniczym. Jest wiele wskazań do jego zastosowania. Wymienić można redukcję stresu i dolegliwości bólowych. Masaż jest niezwykle pomocny przy problemach ze stawami, mięśniami, układem krążenia i układem pokarmowym. Sięganie po tabletkę przeciwbólową należy traktować wyłącznie jako środek doraźny. Nie rozwiązuje to problemu, trzeba zniwelować jego źródło, co można uzyskać za pomocą masażu leczniczego. Oddziałuje on na tkanki głębokie, narządy wewnętrzne. Jeśli ktoś boryka się z przeciążeniami, zmianami zwyrodnieniowymi, dyskopatiami i urazami, to powinien odwiedzić wykwalifikowanego masażystę. Na podstawie oceny stanu zdrowia dobierze on optymalną technikę masażu, aby uzyskać jak najlepsze efekty terapeutyczne.

Co dają masaże?

Pierwszym etapem w przypadku masażu jest głaskanie, co ma na celu wyczucie napięcia mięśniowego, zgrubień, stanów zapalnych. Następnie przechodzi się do rozcierania, które służy zniwelowanie napięcia mięśniowego. Potem następuje ugniatane, które pobudza krążenie krwi i rozbija spięte mięśnie. Z kolei za pomocą oklepywania masażysta doprowadza do mocnego przekrwienia tkanek, zniwelowania dolegliwości bólowych. Na masaż składają się także wibracje, które pobudzają przemianę komórkową. Można liczyć na to, że mięśnie staną się elastyczniejsze, bardziej wytrzymałe i silniejsze. Masaże służą także do ujędrnienia i dotlenienia skóry. Wynika to z poprawy mikrokrążenia krwi i limfy. Masaż poprawia ogólną kondycję skóry, stoi na straży młodzieńczego wyglądu.

Więcej na ten temat na: https://symbioss.pl/masaz-czestochowa/

Dlaczego potrzebujesz masażu?

Jeśli komuś zależy na lepszym śnie, to powinien regularnie odwiedzać masażystę. Można liczyć na poprawę samopoczucia, zniwelowanie stresu. Łatwiej się zrelaksować i szybciej zasnąć. Masaż leczniczy pobudza wydzielanie hormonu snu. Jest także niezwykle pomocne przy bólach głowy, które często wynikają z deficytu i stresu. Na korzyść masażu przemawia również obniżenie ciśnienia krwi. Kolejną zaletą będzie lepsze krążenie w stawach, zwiększenie ich elastyczności i ruchomości. Masaże działają zarówno odprężająco, jak i pobudzająco. Niwelują zmęczenie, podnoszą poziom energii. Warto zdecydować się na masaż leczniczy w celu zredukowania dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Działa korzystnie na perystaltykę jelit, przyspiesza przemianę materii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + cztery =