Jak dobrać odpowiednią pompę ciepła do swojego domu?

Jak dobrać odpowiednią pompę ciepła do swojego domu?

Właściwy dobór pompy ciepła do danego domu jest jedną z najważniejszych kwestii. Dostępnych jest wiele pomp różnego rodzaju oraz różnej mocy. Warto przed zakupem pompy ciepła obliczyć zapotrzebowanie na ciepło danego budynku i we właściwy sposób dobrać moc urządzenia. Warto, zatem skorzystać ze specjalistycznych firm, które mają bogate doświadczenie w montażu pomp ciepła, aby mieć pewność, iż moc urządzenia jest w prawidłowy sposób dobrana do potrzeb budynku. Zbyt mała moc pompy ciepła nie będzie w stanie efektownie ogrzać budynku, natomiast zbyt duża moc generować będzie niepotrzebnie zbyt duże koszty. Pompy ciepła są coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem w domach jednorodzinnych oraz wielorodzinnych.

Pompy ciepła Włocławek

Pompy ciepła są coraz bardziej wykorzystywane do ogrzewania budynków. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż urządzenia te są bardzo ekologiczne i pobierają energie z odnawialnych źródeł energii. Dzięki czemu są bardzo energooszczędne i generują bardzo niskie koszty energii elektrycznej. Dobrym rozwiązaniem jest także montaż fotowoltaiki. Pompy ciepła w połączeniu z fotowoltaiką, gwarantują jeszcze niższe zużycie energii, co ma duży wpływ na rachunki za ogrzewanie. W dzisiejszych czasach pompy ciepła i fotowoltaika są często spotykanym rozwiązaniem w przypadku budowy nowych domów.

technika grzewcza

Pompy ciepła Włocławek cena

 Koszt pompy ciepła w głównej mierze zależy od rodzaju pompy ciepła i dolnego źródła. Najdroższe pompy ciepła to te, w których źródłem energii jest grunt, czyli gruntowe pompy ciepła. Ich cena zależy m.in. od typu kolektora, może być on poziomy lub pionowy. Wykonanie kolektora to dość wysoki koszt, do którego należy doliczyć cenę samego urządzenia. Pompy gruntowe są bardzo tanie w eksploatacji, jednak koszty inwestycyjne są dość wysokie. Inną opcją są wodne pompa ciepła. W przypadku wodnej pompy ciepła, ciepło przenoszone do domu jest z dolnego źródła, jakie stanowi woda z istniejącego w pobliżu budynku zbiornika wodnego, lub specjalnie wykonanych studni głębinowych.

System taki może z powodzeniem działać cały rok, niestety, wykonanie takiej instalacji jest bardzo skomplikowane i kosztowne. Wodna pompa ciepła musi być wyposażona w dodatkowe układy kontrolne oraz filtry, które potrzebują okresowej wymiany. Tańszą opcją od pompy gruntowej lub wodnej są powietrzne pompy ciepła, które wykorzystują powietrze atmosferyczne, jako źródło energii cieplnej. Zaletą wyboru tego typu urządzenia jest brak konieczności wykonywania dolnego źródła ciepła w postaci kolektora gruntowego czy sondy pionowej, a także przekopów do cieków wodnych czy wykonywania studni głębinowych.

Montaż pompy ciepła Włocławek

Montaż pomp ciepła warto zlecić specjalistycznej firmie, aby mieć pewność, co do właściwego i bezawaryjnego funkcjonowania całego systemu grzewczego. Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła jest coraz bardziej popularne, dzięki wysokiej energooszczędności urządzeń. Montaż tego typu urządzenia pozwala na spore oszczędności energii elektrycznej. Efektywność oraz wydajność pomp ciepła w dużym stopniu zleży od prawidłowego dobrania mocy urządzenia. Dlatego też warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy, która ma duże doświadczenie w branży oraz niezbędną wiedzę, która pozwala na dobór odpowiedniej pompy do danego budynku. Przykładem firmy świadczącej kompleksowe usługi montażu oraz serwisu pomp ciepła we Włocławku jest przedsiębiorstwo GFI z Bydgoszczy. Pompa ciepła jest urządzeniem, które zapewnia zarówno ciepło, jak i możliwość obniżania temperatury w pomieszczeniach. Można z niej, zatem korzystać zamiast klimatyzacji. Dodatkowo, pompa ciepła może służyć do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Montaż instalacji opartej na pompie ciepła gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =